Trwa ładowanie...
dzk3ov1

Prezydent Duda w USA. Spotka się z przedstawicielami Google i YouTube

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych może robić wrażenie. Po rozmowach z przywódcą USA Donaldem Trumpem i podpisaniu ważnych umów wojskowych, teraz przyszedł czas na spotkanie z szefową serwisu YouTube Susan Wojcicki oraz wieceprezesem Google Kentem Walkerem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Para prezydencka RP w Białym Domu.
Para prezydencka RP w Białym Domu. (East News)
dzk3ov1

Wizyta prezydenta RP w USA rozpoczęła się z przytupem. Liderzy Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali porozumienie, na mocy którego - oprócz przybycia dodatkowych żołnierzy z USA - w Polsce mają powstać centra szkoleniowe, logistyczne oraz amerykańskie dowództwo na poziomie dywizyjnym. Potwierdzono również zakup od amerykanów 32 nowoczesnych myśliwców F-35.

Następnie Andrzej Duda odwiedził m.in. Nevadę, gdzie oglądał testy dronów, które powstają przy współpracy polskich i amerykańskich naukowców.

dzk3ov1

Teraz ma się pojawić w słynnej Dolinie Krzemowej. Spotka się tam z przedstawicielami kierownictwa firm technologicznych, które inwestują także w Polsce, a następnie otworzyć Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii w Menlo Park w Kalifornii.

Wydarzenie ma za zadanie pokazać za granicą polski potencjał sektora technologicznego. Dzięki takim spotkaniom przedsiębiorstwa nawiążą nowe kontakty biznesowe i zaprezentują się u boku potęg tj. Microsoft, Booksy czy DataWalk.

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Następnie prezydent RP i pierwsza dama spotkają się z przedstawicielami największych serwisów internetowych na świecie. Planowane są m.in. krótkie rozmowy z polskimi inżynierami pracującymi dla Google.

dzk3ov1

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzk3ov1

Podziel się opinią

Share

dzk3ov1

dzk3ov1
Więcej tematów