Trwa ładowanie...

Jacek Kurski znów szefem TVP. Jest komunikat

Jacek Kurski od 7 sierpnia znów będzie kierował Telewizją Polską. O powierzeniu mu pełnienia obowiązków prezesa TVP poinformowały służby prasowe państwowego nadawcy.

Share
Jacek Kurski znów szefem TVP. Jest komunikat
Źródło: PAP
d5jqibl

"W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu" - głosi komunikat Centrum Informacji TVP.

Kwestia powołania nowego prezesa zarządu Telewizji Polskiej znalazła się w porządku obrad piątkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Z nieoficjalnych informacji już wcześniej wynikało, że Kurski wróci do szefowania w telewizji publicznej.

Zobacz też: Zaprzysiężenie prezydenta przy pełnym Sejmie? Wicemarszałek wyjaśnia

Przypomnijmy - w marcu reporter WP Michał Wróblewski ujawnił, że Jacek Kurski został doradcą zarządu TVP. Wcześniej polityk został odwołany z funkcji prezesa. Jego obowiązki od tego czasu pełni Maciej Łopiński.

d5jqibl

Do zmiany na stanowisku prezesa miało dojść na skutek konfliktu między prezydentem Andrzejem Dudą i Jackiem Kurskim. Prezydent domagał się odwołania przez Radę Mediów Narodowych szefa telewizji publicznej i postawił ultimatum: podpisanie ustawy o 1,95 mld zł na media publiczne w zamian za odejście Kurskiego z funkcji prezesa TVP - ustaliła WP.

W ostatnich dniach wokół rodziny Kurskiego głośno jest również w związku oskarżeniami wobec jego syna. Molestowanie zarzuca mu córka byłego współpracownika Kurskiego. Z kolei wśród aktywistów katolickich kontrowersje wzbudziły okoliczności unieważnienia ślubu kościelnego Jacka Kurskiego przed następnym, który wziął w ostatnich dniach.
​​​​​​​
Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5jqibl

Podziel się opinią

Share
d5jqibl
d5jqibl
Więcej tematów