Trwa ładowanie...
d10s6l7

Jacek Kurski znów szefem TVP. Jest komunikat

Jacek Kurski od 7 sierpnia znów będzie kierował Telewizją Polską. O powierzeniu mu pełnienia obowiązków prezesa TVP poinformowały służby prasowe państwowego nadawcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski na początku sierpnia zostanie p.o. prezesa TVP
Jacek Kurski na początku sierpnia zostanie p.o. prezesa TVP (PAP)
d10s6l7

"W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu" - głosi komunikat Centrum Informacji TVP.

Kwestia powołania nowego prezesa zarządu Telewizji Polskiej znalazła się w porządku obrad piątkowego posiedzenia Rady Mediów Narodowych. Z nieoficjalnych informacji już wcześniej wynikało, że Kurski wróci do szefowania w telewizji publicznej.

Zobacz też: Zaprzysiężenie prezydenta przy pełnym Sejmie? Wicemarszałek wyjaśnia

Przypomnijmy - w marcu reporter WP Michał Wróblewski ujawnił, że Jacek Kurski został doradcą zarządu TVP. Wcześniej polityk został odwołany z funkcji prezesa. Jego obowiązki od tego czasu pełni Maciej Łopiński.

d10s6l7

Do zmiany na stanowisku prezesa miało dojść na skutek konfliktu między prezydentem Andrzejem Dudą i Jackiem Kurskim. Prezydent domagał się odwołania przez Radę Mediów Narodowych szefa telewizji publicznej i postawił ultimatum: podpisanie ustawy o 1,95 mld zł na media publiczne w zamian za odejście Kurskiego z funkcji prezesa TVP - ustaliła WP.

W ostatnich dniach wokół rodziny Kurskiego głośno jest również w związku oskarżeniami wobec jego syna. Molestowanie zarzuca mu córka byłego współpracownika Kurskiego. Z kolei wśród aktywistów katolickich kontrowersje wzbudziły okoliczności unieważnienia ślubu kościelnego Jacka Kurskiego przed następnym, który wziął w ostatnich dniach.
​​​​​​​
Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10s6l7

Podziel się opinią

Share
d10s6l7
d10s6l7
Więcej tematów