Trwa ładowanie...

Jacek Kurski z nowym zadaniem w TVP. "Przedłużenie dla Łopińskiego"

Jacek Kurski otrzyma nowe zadanie od władz Telewizji Polskiej - podaje "Presserwis". Nowa rola Kurskiego to nie jedyna decyzja, która dotyczy państwowego nadawcy.
Share
Jacek Kurski z nowym zadaniem w TVP? "Przedłużenie dla Łopińskiego"
Jacek Kurski z nowym zadaniem w TVP? "Przedłużenie dla Łopińskiego"Źródło: PAP
d3v2jdq

Jacek Kurski ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną - informuje 'Presserwis", powołując się na swoje ustalenia. Branżowy serwis podaje również, że przedłużone ma zostać oddelegowanie Macieja Łopińskiego z rady nadzorczej spółki, gdzie czasowo wykonuje czynności prezesa TVP. Obecne oddelegowanie kończy się 10 czerwca.

Serwis przypomina, że Marzena Paczuska w złożonej rezygnacji z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej nie przedstawiła powodów tej decyzji. Na początku marca rada nadzorcza TVP zawiesiła ją w obowiązkach na trzy miesiące, a nadzór nad Ośrodkiem Kanałów i Serwisów Internetowych, TVP Polonią i Biełsat TV objął Mateusz Matyszkowicz.

Po rezygnacji Paczuskiej zarząd TVP jest trzyosobowy. Jacek Kurski nadzorować ma jednostki programowe (m.in. TAI i TVP Sport), a Matyszkowicz zajmie się m.in. Centrum Kultury i Historii oraz Agencją Kreacji Filmu i Serialu, czyli tym, czym przed początkiem marca.

d3v2jdq

Zobacz wideo: Wybory 2020. "To jest obrzydliwe". Ostra reakcja Roberta Biedronia na pytania do kandydatów o dzieci

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Opozycja uważa, że powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP ma wynikać z obawy przed Rafałem Trzaskowskim i jego wynikiem w wyborach.

d3v2jdq

- Dzisiaj Andrzej Duda wychodzi na gościa, który podpisał 2 mld na media państwowe, miał obiecane odejście Kurskiego i fundusz medyczny. Jacek Kurski wraca, funduszu medycznego nie ma. To jest obraz nędzy tej prezydentury pod względem sprawczości - tak z kolei powrót Kurskiego komentował w rozmowie z WP Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jacek Kurski wraca do TVP. Rada Mediów Narodowych zagłosowała

Do głosowania ws. ponownego powołania Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP doszło 22 maja. Za jego kandydaturą opowiedziało się trzech członków RMD: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3v2jdq

Podziel się opinią

Share
d3v2jdq
d3v2jdq
Więcej tematów