Trwa ładowanie...
d1d1m93

Marzena Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej

Marzena Paczuska złożyła w piątek rezygnację ze stanowiska i nie jest już członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Dziennikarka związana od wielu lat z TVP nie ogłosiła powodów swojej decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marzena Paczuska nie jest już członkiem zarządu Telewizji Polskiej
Marzena Paczuska nie jest już członkiem zarządu Telewizji Polskiej (Agencja Gazeta)
d1d1m93

Jak donosi portal Wirtualne Media, swoją rezygnację z funkcji członka zarządu TVP Marzena Paczuska złożyła w piątek. Zostali o niej już poinformowani członkowie Rady Mediów Narodowych. Oficjalne powody rezygnacji wciąż nie są znane.

Do składu zarządu Telewizji Polskiej Paczuską powołano w marcu ubiegłego roku. Wraz z nią do kadry kierowniczej trafił także Piotr Pałka, którego jednak szybko zawieszono, po czym sam zrezygnował z pełnionej funkcji. W jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza.

10 marca bieżącego roku Marzena Paczuska został zawieszona. Wniosek w tej sprawie złożyli wówczas dwaj inni członkowie zarządu: Mateusz Matyszkowicz i Jacek Kurski. Niedługo po tym Kurskiego odwołano ze stanowiska prezesa TVP. 22 maja Rada Mediów Narodowych ponownie przywróciła go do zarządu.

d1d1m93

Pracując w zarządzie Telewizji Polskiej Paczuska nadzorowała Agencję Kreacji Teatru TVP, Ośrodek TVP Technologie, TV Polonię, Belsat TV oraz Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych.

Jacek Kurski wraca do TVP. Rada Mediów Narodowych zagłosowała

Do głosowania ws. ponownego powołania Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP doszło 22 maja. Za jego kandydaturą w głosowaniu opowiedziało się trzech członków RMD: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

Głosowanie zarządził szef Rady Mediów Narodowych i były poseł PiS, Krzysztof Czabański. Z partią Jarosława Kaczyńskiego związane są też ściśle Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Pierwsza z nich to posłanka partii na Sejm RP, natomiast Kruk jest posłanką do Parlamentu Europejskiego.

d1d1m93

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d1m93

Podziel się opinią

Share
d1d1m93
d1d1m93
Więcej tematów