Trwa ładowanie...

Marzena Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej

Marzena Paczuska złożyła w piątek rezygnację ze stanowiska i nie jest już członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Dziennikarka związana od wielu lat z TVP nie ogłosiła powodów swojej decyzji.

Share
Marzena Paczuska zrezygnowała z funkcji członka zarządu Telewizji Polskiej
Źródło: Agencja Gazeta
d1cjpsq

Jak donosi portal Wirtualne Media, swoją rezygnację z funkcji członka zarządu TVP Marzena Paczuska złożyła w piątek. Zostali o niej już poinformowani członkowie Rady Mediów Narodowych. Oficjalne powody rezygnacji wciąż nie są znane.

Do składu zarządu Telewizji Polskiej Paczuską powołano w marcu ubiegłego roku. Wraz z nią do kadry kierowniczej trafił także Piotr Pałka, którego jednak szybko zawieszono, po czym sam zrezygnował z pełnionej funkcji. W jego miejsce powołano Mateusza Matyszkowicza.

d1cjpsq

10 marca bieżącego roku Marzena Paczuska został zawieszona. Wniosek w tej sprawie złożyli wówczas dwaj inni członkowie zarządu: Mateusz Matyszkowicz i Jacek Kurski. Niedługo po tym Kurskiego odwołano ze stanowiska prezesa TVP. 22 maja Rada Mediów Narodowych ponownie przywróciła go do zarządu.

Pracując w zarządzie Telewizji Polskiej Paczuska nadzorowała Agencję Kreacji Teatru TVP, Ośrodek TVP Technologie, TV Polonię, Belsat TV oraz Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych.

Jacek Kurski wraca do TVP. Rada Mediów Narodowych zagłosowała

Do głosowania ws. ponownego powołania Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP doszło 22 maja. Za jego kandydaturą w głosowaniu opowiedziało się trzech członków RMD: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

Głosowanie zarządził szef Rady Mediów Narodowych i były poseł PiS, Krzysztof Czabański. Z partią Jarosława Kaczyńskiego związane są też ściśle Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Pierwsza z nich to posłanka partii na Sejm RP, natomiast Kruk jest posłanką do Parlamentu Europejskiego.

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a>. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/ministerstwo-zdrowia-mz-6120424155047553c">Ministerstwo Zdrowia</a> opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cjpsq

Podziel się opinią

Share
d1cjpsq
d1cjpsq
Więcej tematów