Trwa ładowanie...
d10642u

Jacek Kurski wraca do TVP. Rada Mediów Narodowych zagłosowała

Rada Mediów Narodowych zakończyła głosowanie nad przywróceniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej. W pięcioosobowej Radzie poparło go trzech członków, dwóch zagłosowało przeciw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Kurski został przywrócony do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych przegłosowała jego kandydaturę
Jacek Kurski został przywrócony do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych przegłosowała jego kandydaturę (Getty Images)
d10642u

Do głosowania ws. powołania Jacka Kurskiego na członka zarządu TVP doszło w piątek. Jak donosi portal "Wirtualne Media" Rada Mediów Narodowych zatwierdziła jego kandydaturę.

Za Jackiem Kurskim w głosowaniu opowiedziało się trzech członków RMD: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko powołaniu go na członka zarządu Telewizji Polskiej był Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.

Głosowanie zarządził w czwartek szef Rady Mediów Narodowych i były poseł PiS, Krzysztof Czabański. Z partią Jarosława Kaczyńskiego związane są też ściśle Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Pierwsza z nich to posłanka partii na Sejm RP, natomiast Kruk jest posłanką do Parlamentu Europejskiego.

d10642u

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Podczas zakończonych wyborów na nowego członka zarządu TVP głosowano łącznie nad dwoma uchwałami. Pierwsza z nich zakłada, że zarząd ten został zwiększony z trzech do czterech osób, a druga dotyczyła właśnie powołania na to stanowisko Jacka Kurskiego.

Jacek Kurski wraca do TVP. Wkrótce zostanie prezesem?

Przypomnijmy: ta sama Rada Mediów Narodowych, która powołała w piątek Jacka Kurskiego na członka zarządu Telewizji Polskiej, w marcu po ponad 3 latach urzędowania odwołała go z funkcji prezesa TVP.

d10642u

Jak informowała dwa miesiące temu Wirtualna Polska, dymisji Jacka Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda. Miał to być warunek do podpisania przez niego ustawy przyznającej 2 mld zł budżetowej dotacji dla mediów publicznych

Nowym pełniący obowiązki szefa TVP został Maciej Łopiński, który zasiadał do tej pory w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej.

- Prezes Maciej Łopiński wystąpił do mnie z wnioskiem o poszerzenie składu zarządu, a ja ten wniosek uznałem za trafny i poddałem go pod głosowanie - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10642u

Podziel się opinią

Share
d10642u
d10642u
Więcej tematów