Trwa ładowanie...

Jacek Kurski: mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada

Spór w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zdaniem Jacka Kurskiego w WOŚP nie chodzi o pieniądze, ale o przesłanie. - Mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią – stwierdził wiceprezes Solidarnej Polski. Adam Hofman bronił natomiast stanowiska Krystyny Pawłowicz, która apelowała o nieprzekazywanie pieniędzy na "bożka”. Zdaniem Andrzeja Rozenka z Twojego Ruchu, WOŚP "to jest nasz skarb narodowy. Możemy się tym chwalić na cały świat, tak jak się chwalimy Wałęsą".

Share
Jacek Kurski: mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d1cqh2h

Adam Hofman bronił stanowiska Krystyny Pawłowicz, która apelowała o nieprzekazywanie pieniędzy na "bożka”, "tarzanie się w błocie” i "demoralizację” dzieci i młodzieży. Jego zdaniem potrzebna jest organizacja dnia charytatywności, który zastąpiłby WOŚP organizujący Przystanek Woodstock oraz wypowiadającego się politycznie Jerzego Owsiaka. – Jak wychodzę z kościoła, moje dzieci często wrzucają do puszki – dodał jednak Hofman.

d1cqh2h

WOŚP krytykował również Jacek Kurski, który powiedział, że irytuje go "sakralizacja tego wydarzenia”. – Fakty są następujące. Jerzy Owsiak przeznacza 34 miliony na sprzęt, z 50 milinów które zbiera. Budżet NFZ wynosi 68 miliardów złotych, czyli dwa tysiące razy więcej. NFZ wydaje w ciągu jednej godziny na zdrowie tyle, co WOŚP przez cały rok. Jeżeli ktoś chce dobrze życzyć polskim pacjentom, to najmniejsza decyzja wojewódzkiego szefa NFZ jest ważniejsza – mówił Kurski. Jego zdaniem w WOŚP nie chodzi o pieniądze, ale o przesłanie. - Mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią – stwierdził wiceprezes Solidarnej Polski.

„Wielka Orkiestra to nasz skarb narodowy”

Orkiestry bronili pozostali goście Moniki Olejnik: Stanisław Żelichowski, Tomasz Nałęcz, Andrzej Rozenek i Julia Pitera. – To jest nasz skarb narodowy. Możemy się tym chwalić na cały świat, tak jak się chwalimy Wałęsą – mówił Andrzej Rozenek, który ocenił, że profesor Pawłowicz "nie wie co mówi”. Wojciech Olejniczak przypomniał, że polska ustawa o wolontariacie powstała między innymi w oparciu o pracę Jerzego Owsiaka.

- Nikt nie ma obowiązku brania udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie trzeba kwestować, nie trzeba dawać. Proponuję, żeby ci, którzy krytykują, założyli fundację, wskazali cel i ruszali do roboty. Ja słyszę tylko krytykę – powiedziała Julia Pitera i zaproponowała Krystynie Pawłowicz uruchomienie własnej akcji charytatywnej.

d1cqh2h

Podziel się opinią

Share
d1cqh2h
d1cqh2h
Więcej tematów