Trwa ładowanie...
d6k3epv

Jacek Kurski: mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada

Spór w programie Moniki Olejnik w Radiu ZET o Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zdaniem Jacka Kurskiego w WOŚP nie chodzi o pieniądze, ale o przesłanie. - Mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią – stwierdził wiceprezes Solidarnej Polski. Adam Hofman bronił natomiast stanowiska Krystyny Pawłowicz, która apelowała o nieprzekazywanie pieniędzy na "bożka”. Zdaniem Andrzeja Rozenka z Twojego Ruchu, WOŚP "to jest nasz skarb narodowy. Możemy się tym chwalić na cały świat, tak jak się chwalimy Wałęsą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Owsiak
Jerzy Owsiak (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d6k3epv

Adam Hofman bronił stanowiska Krystyny Pawłowicz, która apelowała o nieprzekazywanie pieniędzy na "bożka”, "tarzanie się w błocie” i "demoralizację” dzieci i młodzieży. Jego zdaniem potrzebna jest organizacja dnia charytatywności, który zastąpiłby WOŚP organizujący Przystanek Woodstock oraz wypowiadającego się politycznie Jerzego Owsiaka. – Jak wychodzę z kościoła, moje dzieci często wrzucają do puszki – dodał jednak Hofman.

WOŚP krytykował również Jacek Kurski, który powiedział, że irytuje go "sakralizacja tego wydarzenia”. – Fakty są następujące. Jerzy Owsiak przeznacza 34 miliony na sprzęt, z 50 milinów które zbiera. Budżet NFZ wynosi 68 miliardów złotych, czyli dwa tysiące razy więcej. NFZ wydaje w ciągu jednej godziny na zdrowie tyle, co WOŚP przez cały rok. Jeżeli ktoś chce dobrze życzyć polskim pacjentom, to najmniejsza decyzja wojewódzkiego szefa NFZ jest ważniejsza – mówił Kurski. Jego zdaniem w WOŚP nie chodzi o pieniądze, ale o przesłanie. - Mi przesłanie "róbta co chceta” nie odpowiada, nie zgadzam się z tą ideologią – stwierdził wiceprezes Solidarnej Polski.

d6k3epv

„Wielka Orkiestra to nasz skarb narodowy”

Orkiestry bronili pozostali goście Moniki Olejnik: Stanisław Żelichowski, Tomasz Nałęcz, Andrzej Rozenek i Julia Pitera. – To jest nasz skarb narodowy. Możemy się tym chwalić na cały świat, tak jak się chwalimy Wałęsą – mówił Andrzej Rozenek, który ocenił, że profesor Pawłowicz "nie wie co mówi”. Wojciech Olejniczak przypomniał, że polska ustawa o wolontariacie powstała między innymi w oparciu o pracę Jerzego Owsiaka.

- Nikt nie ma obowiązku brania udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Nie trzeba kwestować, nie trzeba dawać. Proponuję, żeby ci, którzy krytykują, założyli fundację, wskazali cel i ruszali do roboty. Ja słyszę tylko krytykę – powiedziała Julia Pitera i zaproponowała Krystynie Pawłowicz uruchomienie własnej akcji charytatywnej.

Polecamy także: Jerzy Owsiak apeluje do ministra zdowia

d6k3epv

Podziel się opinią

Share
d6k3epv
d6k3epv
Więcej tematów