Trwa ładowanie...
strefa gazy

Izrael odpowiada ogniem. Palestyńczyk postrzelony w Strefie Gazy

Na kilka godzin przed masową manifestacją w Strefie Gazy w enklawie zginął 20-letni Palestyńczyk. Według świadków mężczyzna został postrzelony przez izraelską armię.

Share
Izrael odpowiada ogniem. Palestyńczyk postrzelony w Strefie Gazy
Źródło: PAP/EPA
d2admag

Jak informuje ministerstwo zdrowia w rządzie Hamasu, mężczyzna został postrzelony w głowę. Świadkowie mówią, że stało się to w piątek podczas nocnej manifestacji nieopodal granicy między Strefą Gazy i Izraelem.

W sobotę po południu tysiące Palestyńczyków wezmą udział w cotygodniowej, masowej manifestacji. Podczas protestów domagają się zakończenia izraelskiej blokady Strefy Gazy i uznania przez Izrael prawa uchodźców do powrotu na drugą stronę granicy.

d2admag

Zginęło 271 Palestyńczyków

Sytuacja w Strefie Gazy jest coraz bardziej napięta. Według danych ONZ od początku cotygodniowych demonstracji zginęło 271 Palestyńczyków

W tym tygodniu izraelskie samoloty zrzuciły na Strefę Gazy dziesiątki ton bomb. Seria potężnych eksplozji wstrząsnęła północną częścią Gazy. Armia izraelska celuje w pozycje Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej, która rządzi w Strefie Gazy.

Źródło: PAP, TVN24, WP

d2admag

Podziel się opinią

Share
d2admag
d2admag
Więcej tematów