Trwa ładowanie...
d4ab7ez

Izrael odpowiada ogniem. Palestyńczyk postrzelony w Strefie Gazy

Na kilka godzin przed masową manifestacją w Strefie Gazy w enklawie zginął 20-letni Palestyńczyk. Według świadków mężczyzna został postrzelony przez izraelską armię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sytuacja w Strefie Gazy staje się coraz bardziej napięta
Sytuacja w Strefie Gazy staje się coraz bardziej napięta (PAP/EPA)
d4ab7ez

Jak informuje ministerstwo zdrowia w rządzie Hamasu, mężczyzna został postrzelony w głowę. Świadkowie mówią, że stało się to w piątek podczas nocnej manifestacji nieopodal granicy między Strefą Gazy i Izraelem.

W sobotę po południu tysiące Palestyńczyków wezmą udział w cotygodniowej, masowej manifestacji. Podczas protestów domagają się zakończenia izraelskiej blokady Strefy Gazy i uznania przez Izrael prawa uchodźców do powrotu na drugą stronę granicy.

Zobacz także: Izrael "dozuje" śmierć i zniszczenia w Strefie Gazy. Na razie bomby "tylko" burzą

d4ab7ez

Zginęło 271 Palestyńczyków

Sytuacja w Strefie Gazy jest coraz bardziej napięta. Według danych ONZ od początku cotygodniowych demonstracji zginęło 271 Palestyńczyków

W tym tygodniu izraelskie samoloty zrzuciły na Strefę Gazy dziesiątki ton bomb. Seria potężnych eksplozji wstrząsnęła północną częścią Gazy. Armia izraelska celuje w pozycje Hamasu, radykalnej organizacji palestyńskiej, która rządzi w Strefie Gazy.

Zobacz także: Wymiana ognia na linii Izrael-Strefa Gazy. Przechwycono pociski

Źródło: PAP, TVN24, WP

d4ab7ez

Podziel się opinią

Share
d4ab7ez
d4ab7ez
Więcej tematów