Trwa ładowanie...
ycipk-3144xo

Izrael. Alarm po ostrzale rakietowym. Apel do Polaków

W kierunku terytorium Izraela wystrzelono ze Strefy Gazy serię rakiet, które przechwycił system antyrakietowy. Polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski zaapelował w mediach społecznościowych, aby Polacy przebywający w tym kraju zachowali szczególną ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Izrael. Alarm po ostrzale rakietowym. Apel do Polaków
Izrael. Alarm po ostrzale rakietowym. Apel do Polaków (PAP, Fot: EPA/ATEF SAFADI)
ycipk-3144xo

"Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz" - napisał Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski na Twitterze.

Magierowski zacytował wpis ambasady Izraela w Polsce, która również poinformowała o ostrzale.

"Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność" - napisali dyplomaci Izraela.

ycipk-3144xo

Jak podaje BBC News, izraelskie władze zamknęły szkoły w południowej i środkowej części kraju. Mieszkańcy, których obecność w pracy nie jest konieczna, mają pozostać w domach. Po ostrzale natychmiast otwarte zostały również schrony.

Komentatorzy podkreślają, że ostrzał to reakcja na atak lotnictwa Izraela na dom przywódcy ugrupowania islamistów w Strefie Gazy.

ycipk-3144xo

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Afera wokół abp. Głodzia. "To nie jest wielka sprawa dla papieża"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3144xo

ycipk-3144xo
ycipk-3144xo