Trwa ładowanie...
dfhldnt

Iran. Katastrofa samolotu Boeing 737. Ukraina żąda czarnych skrzynek

Ukraina oficjalnie zażądała od Iranu przekazania czarnych skrzynek samolotu Boeing 737. Należąca do ukraińskich linii lotniczych UIA maszyna rozbiła się 8 stycznia tuż po starcie z lotniska w Teheranie. Wszystko wskazuje na to, że została zestrzelona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Iran. Katastrofa samolotu Boeing 737. Ukraina żąda czarnych skrzynek
Iran. Katastrofa samolotu Boeing 737. Ukraina żąda czarnych skrzynek (PAP, Fot: EPA/IRAN PRESS/HANDOUT)
dfhldnt

Ukraina żąda od Iranu wydania czarnych skrzynek po katastrofie samolotu Boeing 737. Ich przekazania domagają się Biuro Prokuratora Generalnego i Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

Zwróciły się one do właściwych organów Islamskiej Republiki Iranu z prośbą o pomoc prawną związaną z przekazaniem ukraińskim organom ścigania rejestratorów lotu. W komunikacie ukraińskiej prokuratury jest napisane wprost, że chodzi o maszynę "zestrzeloną przez irańskie wojsko".

Iran. Katastrofa samolotu Boeing 737. Ukraina żąda czarnych skrzynek

Śledczy podkreślają, że "strona ukraińska podejmie wszelkie niezbędne środki w celu zapewnienia właściwego odszyfrowania rejestratorów pokładowych i zachowania dowodów w śledztwie w sprawie katastrofy". Przypomnieli też, że po uzyskaniu informacji od partnerów międzynarodowych zmienili kwalifikację czynu na przestępstwo. Śledztwo ws. zabicia co najmniej dwóch osób i zniszczenia maszyny będzie nadzorowała ukraińska służba bezpieczeństwa SBU.

dfhldnt

Iran przyznał się w sobotę do zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych. Prezydent kraju Hasan Rowhani w rozmowie z Wołodymyrem Zełenskim prosił go o wybaczenie. Prezydent Ukrainy chce ukarania winnych i wypłacenia odszkodowań. Wcześniej Irańczycy zapewniali, że samolot spadł w wyniku usterki. Krążące w internecie nagrania i informacje wywiadowcze - głównie Amerykanów - sprawiły, że prawda wyszła na jaw.

Czytaj też: Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego boeinga
Iran. "NYT" publikuje kolejne nagranie z zestrzelenia ukraińskiego boienga

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfhldnt

Podziel się opinią

Share
dfhldnt
dfhldnt
Więcej tematów