Trwa ładowanie...
metoda na wnuczka

"Hoss" znów wyjdzie na wolność? "Król mafii wnuczkowej" nie jest zadowolony z rozwiązania

Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" może ponownie wyjść na wolność. Sąd podjął kolejną decyzję ws. autora oszustw "metodą na wnuczka".

Share
"Hoss" znów wyjdzie na wolność? "Król mafii wnuczkowej" nie jest zadowolony z rozwiązania
Źródło: PAP
d42ld9t

O sprawie informuje "Głos Wielkopolski". We wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął nową decyzję w sprawie aresztu dla "Hossa". - Zgodnie z decyzją sądu, areszt zostanie uchylony w chwili zapłaty 400 tys. zł poręczenia majątkowego. Sędzia uznał, że będzie to wystarczające do zapewnienia prawidłowego toku postępowania - gazeta cytuje adwokata Pawła Sołtysiaka, obrońcę Arkadiusza Ł.

Dodał, że taka decyzja nie jest satysfakcjonująca dla "Hossa", gdyż strona wnosiła o poręcznie w wysokości 200 tysięcy złotych. Teraz "król mafii wnuczkowej" ma dwa tygodnie na to, by zgromadzić potrzebne środki. Po tym czasie możliwość wyjścia z aresztu za poręczeniem stanie się niemożliwa.

d42ld9t

"Hoss" znów w rękach policji. Akcja "Łowców Głów" w stolicy

Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" został zatrzymany w kwietniu w Warszawie w ramach akcji "Łowców Głów". Był ścigany listem gończym, mężczyzna "wpadł" w ręce policji podczas zmiany kryjówki.

Zakład dziennikarza WP z Jarosławem Gowinem. "Przesyłka dotarła"

Arkadiusz Ł. to współtwórca metody "na wnuczka", którą wymyślił wspólnie z bratem w latach 90-tych. Grupa, na której czele stanął "Hoss", wyłudziła w ten sposób kilka milionów złotych. Początkowo działania dotyczyły Polski, ale potem starsze i samotne osoby były oszukiwane również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Przypomnijmy: "Hoss" został nieprawomocnie skazany na 7 lat więzienia za oszustwa we wrześniu 2019 roku. Proces trwał ponad dwa lata i dotyczył lat 2012-2014. Wyłudzenia opiewały na kilka milionów złotych w różnych walutach. Jego łupem padły również kosztowności: biżuteria, złoto i złote monety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Głos Wielkopolski"

d42ld9t

Podziel się opinią

Share
d42ld9t
d42ld9t
Więcej tematów