Trwa ładowanie...
d2hsgha

Warszawa. "Hoss" znów w rękach policji. Akcja "Łowców Głów"

Warszawa. Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" został zatrzymany przez "Łowców Głów". "Król mafii wnuczkowej" był wcześniej ścigany listem gończym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" znów zatrzymany
Warszawa. Arkadiusz Ł. pseudonim "Hoss" znów zatrzymany (Twitter)
d2hsgha

Arkadiusz Ł. to współtwórca metody "na wnuczka", którą wymyślił wspólnie z bratem w latach 90-tych. Grupa, na której czele stanął "Hoss", wyłudziła w ten sposób kilka milionów złotych. Szajka początkowo działała Polsce, ale potem wypłynęła na szerokie wody i zaczęła oszukiwać starszych, samotnych ludzi w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Przypomnijmy: "Hoss" został nieprawomocnie skazany na 7 lat więzienia za oszustwa we wrześniu 2019 roku. Proces trwał ponad dwa lata i dotyczył lat 2012-2014. Wyłudzenia opiewały na kilka milionów złotych w różnych walutach. Jego łupem padły również kosztowności: biżuteria, złoto i złote monety.

Niedawno Arkadiusz Ł. miał stawić się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ws. kolejnych oszustw. Jednak sąd uznał, że postępowanie należy umorzyć, bo nowe zarzuty wobec "Hossa" zawierają się w osądzonym "czynie ciągłym", a nie można karać dwa razy za to samo. Tym samym "Hoss" wyszedł na wolność, jednak pod koniec marca ten sam sąd wydał za nim list gończy. Mężczyzna miał "wpaść" podczas zmiany kryjówki.

Zobacz też: Pracownik WP wyzdrowiał z COVID-19. Mówi o chorobie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hsgha

Podziel się opinią

Share
d2hsgha
d2hsgha