Trwa ładowanie...
d62n5f9

Hejt w ministerstwie. "Takie jest życie, ktoś popełnia niegodziwość"

- Gdyby Zbigniew Ziobro wiedział o hejcie, podałby się do dymisji - zapewnił Stanisław Karczewski, komentując aferę w ministerstwie sprawiedliwości. Dodał także: "Takie jest życie, ktoś popełnia niegodziwość". Wspomniał także o Durczoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Karczewski
Stanisław Karczewski (East News)
d62n5f9

- Gdyby minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wiedział, że jego zastępca organizuje nagonkę na nieprzychylnych władzy sędziów, wtedy sam podałby się do dymisji - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Przekonywał, że Zbigniew Ziobro "podjął decyzję natychmiastową, taką, jaką powinien podjąć". Odnosząc się do oczekiwań opozycji, że Ziobro powinien zostać zdymisjonowany, Karczewski przypomniał sprawę Kamila Durczoka. - Minister nie może wiedzieć o wszystkim. Szefostwo TVN też nie wie o wszystkim, co się dzieje w stacji. Przypominam sobie Kamila Durczoka. Wysunięto pewne zarzuty, podejrzenia. Wszyscy się podali do dymisji? Nie. Nie szalejmy - zaznaczył.

Jednocześnie dodał, że "jego formacja polityczna bardzo wysoko postawiła standardy i tych standardów przestrzega". Podkreślił, że "czuje obrzydzenie do tego, co tam się działo, bo jest absolutnym przeciwnikiem hejtu".

d62n5f9

Powiedział także o własnym profilu w mediach społecznościowych. - Przeglądam swoje profile społecznościowe. Ile tam jest hejtu? Tam są farmy trolli, które mnie hejtują. Jestem przerażony tym, co robi Brejza, co robi się w stosunku do mnie, do polityków. Nie jest to sytuacja wyjątkowa, która dotyczy tylko i wyłącznie Polski - mówił w TVN24.

Przypomnijmy: portal Onet.pl ustalił, że były już wiceminister Łukasz Piebiak miał być w bezpośrednim kontakcie z internautką znaną pod nickiem "Emilia". Kobieta miała zaoferować wiceministrowi zorganizowaną akcję oczerniania sędziów, którzy nie zgadzali się z reformą sądownictwa przeprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. W akcję zaangażowani mieli być również inny członkowie resortu sprawiedliwości.

d62n5f9

Po wybuchu afery Piebiak złożył rezygnację z funkcji w ministerstwie sprawiedliwości.

Mimo że Łukasz Piebiak nie piastuje już funkcji wiceministra sprawiedliwości, prawdopodobnie pozostanie w zawodzie. Jak donosi onet.pl, sędzia ma wrócić do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d62n5f9

Podziel się opinią

Share
d62n5f9
d62n5f9
Więcej tematów