Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro o aferze Piebiaka. "Sędziowie używają wobec siebie niegodnych argumentów"

Minister sprawiedliwości zabrał głos ws. sędziego Łukasza Piebiaka, który miał ujawniać fakty z życia prywatnego i inspirować nienawistne wpisy, dyskredytujące innych sędziów. Zbigniew Ziobro potępił takie praktyki i przypomniał, że "wysokie standardy etyczne obowiązują wszystkich sędziów".
Share
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroŹródło: Agencja Gazeta
d2w0wv0

- Sędziwie używają wobec siebie niegodnych argumentów. Sędziowie nie są nadzwyczajną kastą, jak nazwała swoje środowisko jedna z prominentnych przedstawicielek sędziów. Sędziowie nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty, jak mówiła innym razem. Nie są nadzwyczajną kastą sędziowie reprezentujący ani jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną sporu, bardzo ostrego sporu. Niestety sporu, który wzbudził bardzo wiele emocji, co do reformy wymiaru sprawiedliwości. Wysokie standardy etyczne obowiązują wszystkich - powiedział podczas konferencji na temat Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Przypomnijmy, były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał pozostawać w bezpośrednim kontakcie z internautką znaną pod nickiem "Emilia". Kobieta miała zaoferować wiceministrowi zorganizowaną akcję oczerniania sędziów, którzy nie zgadzali się z reformą sądownictwa przeprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość. Po wybuchu afery Piebiak złożył rezygnację z funkcji w ministerstwie sprawiedliwości.

Mimo że Łukasz Piebiak nie piastuje już funkcji wiceministra sprawiedliwości, prawdopodobnie pozostanie w zawodzie. Jak donosi onet.pl, sędzia ma wrócić do orzekania w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

d2w0wv0

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Szef KPRM zabrał głos

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w0wv0

Podziel się opinią

Share
d2w0wv0
d2w0wv0
Więcej tematów