ycipk-3q7rvt

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Bohaterowie" nie kończą karier

Pożegnali się z pracą w Ministerstwie Sprawiedliwości. Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec, bohaterowie afery dotyczącej zorganizowanego hejtu na sędziów, wracają tam, skąd przyszli do resortu, czyli do sądów. Natychmiast zostaną im przydzielone sprawy do prowadzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łukasz Piebiak nie pracuje już w ministerstwie sprawiedliwości
Łukasz Piebiak nie pracuje już w ministerstwie sprawiedliwości (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)
ycipk-3q7rvt

Mimo afery w Ministerstwie Sprawiedliwości to nie koniec karier Łukasza Piebiaka i Jakuba Iwańca. Jak informuje Onet, będą pracować, jak niegdyś, w sądach. Powinni zacząć niezwłocznie, chyba że zdecydują się na urlop. Mogą też zostać wysłani na delegacje do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, MSZ czy do Kancelarii Prezydenta.

- W czasie, gdy przebywali w Ministerstwie Sprawiedliwości, mieli zakaz orzekania. Teraz, gdy minister Ziobro jednemu i drugiemu cofnął delegację do resortu, sytuacja się zmienia - powiedział Onetowi sędzia Bartłomiej Przymusiński z "Iustitii". Dodał, że sprawy będą im przydzielane od razu.

Piebiak ma wrócić do Sądu Okręgowego w Warszawie, a Iwaniec do jednego z rejonowych. Nie wiadomo jednak kiedy. Do sądu nie wpłynęły bowiem pisma z decyzją szefa MS o odwołaniu Piebiaka i Iwańca z delegacji.

ycipk-3q7rvt

Zobacz także: Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości? Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Czy bohaterowie skandalu powinni orzekać? - Każdy sędzia, by móc wydawać wyroki, powinien mieć nieskazitelny charakter i odpowiednią wiedzę, stanowiącą rękojmie prawidłowego wykonywania zawodu. Na nieskazitelny charakter składa się zbiór zasad etycznych. Jeśli sędziowie tych zasad nie mają, to należy poddać w wątpliwość, czy powinni dalej orzekać - powiedział, abstrahując od sytuacji Piebiaka i Iwańca, sędzia Maciej Mitera.

Na Twitterze swoje zdanie wyrazili m.in. dziennikarka Dominika Wielowieyska czy profesor Wojciech Sadurski.

ycipk-3q7rvt

Zobacz też:

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Emilia S. zabrała głos

Afera w ministerstwie sprawiedliwości. Kulisy polowania na szefa Iustitii

ycipk-3q7rvt

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-3q7rvt
ycipk-3q7rvt