Trwa ładowanie...
d33jolm

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro ma pomysł, jak walczyć z hejtem

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości to teraz polityczny temat numer jeden. Krytycy rządu Prawa i Sprawiedliwości domagają się dymisji Zbigniewa Ziobry. On zaś ma inne plany. Na problem hejtu sędziów w internecie chce odpowiedzieć rozwiązaniem prawnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro ma rozwiązanie na niewłaściwie zachowania sędziów
Zbigniew Ziobro ma rozwiązanie na niewłaściwie zachowania sędziów (East News, Fot: Grzegorz Banaszak/REPORTER)
d33jolm

Specjalny kodeks etyki regulujący zachowanie sędziów w internecie - jego powstania chce minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak podaje portal w polityce.pl, szef MS zamierza zwrócić się do Krajowej Rady Sądownictwa z prośbą i apelem o przygotowanie dokumentu.

- Minister ma już dość szaleństw sędziów w internecie - powiedział w rozmowie z portalem jeden ze współpracowników Ziobry. Jak tłumaczył, "trzeba wreszcie ten obszar uporządkować, bo bycie sędzią to przywileje, ale i ograniczenia. Jednym z nich powinna stać się zasada szczególnej powściągliwości w aktywności w mediach społecznościowych" - podkreślił.

- Mieliśmy sędziego, który ze znanym celebrytą-dziennikarzem chciał obalać rząd, był sędzia, który publicznie cieszył się, iż swoim wyrokiem dołożył cegiełkę do "walki z dobrą zmianą", są sędziowie, których wpisy przypominają manifesty polityczne, a teraz wyszło, że nawet niektórzy sędziowie pracujący w ministerstwie sprawiedliwości pomylili role, do jakich zostali powołani - wyliczył rozmówca portalu.

d33jolm

Zobacz także: Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kierwiński o milczeniu Kaczyńskiego

Kodeks ma zakładać, że sędziowie mają unikać: łamania zasad apartyjności i apolityczności, angażowania się w mediach społecznościowych anonimowo, komentowania wyroków, używania wulgarnych słów, przekraczania granic dobrego smaku i publikowania obscenicznych zdjęć.

Zobacz też:

d33jolm

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. "Bohaterowie" będą orzekać w sądach

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Emilia S. zabrała głos

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33jolm

Podziel się opinią

Share

d33jolm

d33jolm
d33jolm
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów