Trwa ładowanie...
dsa64x2

Hanna Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Neumann: Jej wizja była defensywna

- Uważam, że wizja, którą zaproponowała Hanna Zdanowska była wizją defensywną, a my chcemy wygrać - ocenił szef klubu PO-KO Sławomir Neumann. Przyznał także, że układanie list Koalicji Obywatelskiej nie było trudne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sławomir Neumann.
Sławomir Neumann. (East News)
dsa64x2

Grzegorz Schetyna ujawnił we wtorek wieczorem pierwsze miejsca na listach Koalicji Obywatelskiej. Na czołowych pozycjach z okręgu łódzkiego (gdzie prezydentem miasta jest Hanna Zdanowska) znaleźli się: Tomasz Zimoch (były dziennikarz), Małgorzata Niemczyk (była siatkarka, PO) oraz Dariusz Joński (Inicjatywa Polska). - Rezygnuję z udziału w sztabie wyborczym - oświadczyła Zdanowska.

- Uważam, że wizja, którą zaproponowała Hanna Zdanowska była wizją defensywną w regionie łódzkim, a my nie chcemy powtórzyć wyniku, tylko wygrać - skomentował w środę w Polsat News Sławomir Neumann.

dsa64x2

Stwierdził też, że przy układaniu list było "kilka punktów zapalnych". - Są emocje, każdy chce być doceniony, być jak najwyżej. Potem emocje opadają i pracujemy wszyscy, żeby te mandaty zdobywać. Chcemy mieć 240 mandatów, a nie 150, chcemy te wybory wygrać - powiedział Neumann.

- Koalicja Obywatelska nie jest arką tylko pancernikiem z dobrą załogą, który płynie na bitwę, która się zdarzy najprawdopodobniej 13 albo 20 października - dodał. Polityk podkreślał, że wybory parlamentarne będą bardzo ważne i już dziś można je ocenić jako "starcie, które będzie decydować o historii".

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

Koalicja Obywatelska pokazała "jedynki"

Zaskoczony decyzją prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej był najwyraźniej lider Koalicji Obywatelskiej. - Trudno mi powiedzieć o co poszło. Pewnie o spojrzenie na łódzki kontekst - przyznał Grzegorz Schetyna. Dodał, że Zdanowska to "symbol samorządowego zwycięstwa w Łodzi". - Jestem zaskoczony, że odchodzi - dodał przewodniczący PO. A jak wyglądać będzie starcie KO z PiS w najważniejszych miastach?

   WP.PL
(WP.PL)

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsa64x2

Podziel się opinią

Share
dsa64x2
dsa64x2
Więcej tematów