ycipk-1inq6i

Kukiz wybrał Konfederację. Mariusz Max Kolonko "jedynką" w Warszawie?

Paweł Kukiz nie dogadał się z PSL i wystartuje z list Konfederacji - donoszą media. Ludowcy pójdą więc do wyborów sami. Z kolei Kukiz'15 negocjuje szczegóły współpracy z ugrupowaniem reprezentowanym m.in. przez narodowców i Janusza Korwina-Mikke.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Max Kolonko.
Mariusz Max Kolonko. (East News)
ycipk-1inq6i

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 długo spierali się na argumenty. Jedni i drudzy chcieli współpracy, ale każda ze stron na zupełnie innych warunkach. Po pierwsze, PSL wymagało od Kukiza, by poszedł do wyborów pod ich szyldem. Dla muzyka było to nie do zaakceptowania. Po drugie Paweł Kukiz zamówił badania sondujące, które pokazały, że tylko 20 proc. jego wyborców akceptuje sojusz z PSL. Ostatecznie rozmowy zerwano.

"Co dalej z ugrupowaniem Pawła Kukiza? Część posłów planuje start z list narodowej Konfederacji, Kukiz dogaduje się też z Bezpartyjnymi Samorządowcami. A kilku posłów z ugrupowania muzyka – z list PSL" - informuje "Gazeta Wyborcza".

ycipk-1inq6i

Przypomnijmy, że Kukiz'15 ma coraz mniej czasu. Prezydent Andrzej Duda wciąż nie ogłosił terminu wyborów, a gdy to zrobi, ugrupowania będą miały krótki okres na zebranie wystarczającej liczby głosów poparcia od obywateli. Dla tak małego ruchu jak Kukiz'15, może to być poważny problem. Dlatego też muszą szukać partnera.

"A sam Kukiz? Podobno Jarosław Kaczyński proponował mu start z listy PiS, ale muzyk odmówił. Wystartuje więc z list Konfederacji, jeszcze nie wiadomo w którym okręgu" - dodaje gazeta.

Zobacz także: Temat LGBT prezentem dla Kaczyńskiego? Leszek Miller tłumaczy

ycipk-1inq6i

"Z kolei Mariusz Max Kolonko może wystartować jako jedynka z Warszawy z listy tworzącej się na prawicy koalicji" - donosi "Rzeczpospolita". Były dziennikarz planuje po starcie do Sejmu bój o prezydenturę, a kampania sejmowa ma być "rozruchem" jego projektu.

Kolonko już wcześniej sugerował, że byłby gotów na współpracę z Kukizem. W całym tym zamieszaniu, każda ze stron ma swoje ambicje i chciałaby wystawić własnego kandydata, jako lidera "prestiżowej" listy w stolic kraju. Coraz więcej wskazuje na to, że Konfederację i Kukiza "pogodzi" w tym względzie Mariusz Max Kolonko.

Źródło: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza

ycipk-1inq6i

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1inq6i
ycipk-1inq6i