Trwa ładowanie...
d25fhlh

Haga: proces ws. tragicznego przewozu imigrantów

W Hadze rozpoczął się w poniedziałek proces apelacyjny w sprawie nielegalnego przewożenia w samochodzie ciężarowym z Rotterdamu do Wielkiej Brytanii 60 Chińczyków. Podróż tę przeżyło tylko dwóch z nich, 58 udusiło się w szczelnie zamkniętej ciężarówce-chłodni. Ciała odkryli w nocy z 18 na 19 czerwca 2000 roku angielscy celnicy w Dover.

d25fhlh
d25fhlh

Siedmiu oskarżonych w tej bulwersującej sprawie otrzymało w maju ubiegłego roku kary pozbawienia wolności do 9 lat. Większość z nich ma podwójne, turecko-holenderskie obywatelstwo.

Adwokat głównego oskarżonego poinformował, że jeden z Chińczyków, który przeżył podróż, wyznał mu, iż oskarżeni o nielegalny przewóz uchodźców nie mają nic wspólnego z tragicznym transportem. Dodał, że główną organizatorką przewozu była Chinka o pseudonimie Siostra P.

Sąd apelacyjny zamierza przesłuchać nowych świadków. Przesłuchany zostanie także Holender Perry W., kierowca ciężarówki, w której udusili się przewożeni Chińczycy. Przebywa on obecnie w więzieniu w Wielkiej Brytanii.

Wyrok spodziewany jest w połowie kwietnia.(ck)

d25fhlh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25fhlh
Więcej tematów