Trwa ładowanie...
dz8prs7

Grzegorz Napieralski odcina się od lewicy. Skrytykował Roberta Biedronia

Nie ustaje dyskusja nt. zakończonej we wtorek debaty w Parlamencie Europejskim o stanie praworządności w Polsce. Wśród przemawiających europosłów był m.in. Robert Biedroń. Polityk stwierdził, że rząd PiS "niszczy Polskę bardziej niż komuniści". Z jego słowami nie zgodził się członek Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata w Parlamencie Europejskim o Polsce. Grzegorz Napieralski skomentował słowa Roberta Biedronia.
Debata w Parlamencie Europejskim o Polsce. Grzegorz Napieralski skomentował słowa Roberta Biedronia. (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
dz8prs7

Poseł zrugał lewicowego eurodeputowanego. Grzegorzowi Napieralskiemu nie spodobało się wystąpienie Roberta Biedronia, który podczas debaty w PE 11 lutego odniósł się do działań Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

- My, strona prodemokratyczna, musimy bronić Polski przed waszym szaleństwem - powiedział Biedroń – stwierdził we wtorek na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego Biedroń. Opozycyjny polityk dodał też, że stanowczo nie zgadza się z planami polskiego rządu co do reformy sądownictwa. Członkowie PiS nazwani zostali przez niego "komunistami".

- Wstydzę się, że w moim kraju żyją ludzie, którzy są gorsi od komunistów, którzy zniszczyli ten kraj bardziej niż komuniści - grzmiał Biedroń.

dz8prs7

Zobacz także: Vera Jourova napisała o "zniszczeniu". Patryk Jaki odpowiedział

Grzegorz Napieralski protestuje

Według niegdysiejszego przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Robert Biedroń przesadził porównując rząd Prawa i Sprawiedliwości do działaczy komunistycznych, rządzących w Polsce przed 1989 rokiem.

dz8prs7

Jak stwierdził, odwrócił się tym samym od swoich byłych współpracowników politycznych. - Przede wszystkim ranił swoich kolegów i koleżanki z partii SLD, którzy w tamtych czasach byli w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Nie byli to ludzie źli – powiedział na antenie Radia Szczecin Grzegorz Napieralski. Polityk zaznaczył także, że nie takie słowa nie przystojną kandydatowi na prezydenta.

- Wrzucanie takich wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej uważam za niestosowne. Szczególnie w ustach Roberta Biedronia. Nie wiem, czemu miało to służyć – stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej o wypowiedzi Biedronia na debacie w PE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dz8prs7

Podziel się opinią

Share
dz8prs7
dz8prs7
Więcej tematów