Trwa ładowanie...
d1huero
d1huero
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Grodzka: chcę być prezydentem działającym na rzecz społeczeństwa

Anna Grodzka, która chce się ubiegać o fotel prezydenta RP z ramienia Partii Zieloni zapowiedziała w Krakowie, że zamierza być prezydentem "działającym na rzecz społeczeństwa". - Do tej pory żaden prezydent nie prowadził aktywnej polityki społecznej - oceniła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1huero

Jak mówiła Grodzka na konferencji prasowej, w swoim programie wyborczym zawarła przede wszystkim postanowienie "aktywnego działania". - Prezydent powinien działać w imię interesu społecznego, a do tej pory tego brakowało - oceniła.

Zapowiedziała, że jako głowa państwa będzie "proponować inicjatywy prospołeczne i blokować ustawy o charakterze antyspołecznym". Wśród takich działań wymieniła m.in. wzmocnienie dialogu społecznego, podniesienie płacy minimalnej i kwoty wolnej od podatku PIT, która obecnie jest "skandalicznie niska" (nieco ponad 3 tys. zł). Grodzka chce jej zwiększenia 8-10-krotnie.

Kandydatka Partii Zielonych opowiada się też m.in. za objęciem ubezpieczeniem zdrowotnym wszystkich obywateli oraz produkcją energii z czystych, odnawialnych i rozproszonych źródeł, co ma uniezależnić Polskę od dostawców zewnętrznych. Sprzeciwia się też umowie o wolnym handlu między UE a USA (TTIP - Transatlantyckie Partnerstwo Handlowo-Inwestycyjne), która - według niej - faworyzuje wielkie amerykańskie korporacje. - To wszystko da się zrobić z pozycji prezydenta poprzez inicjatywę ustawodawczą, albo negocjacje z parlamentem - zaznaczyła.

d1huero

Grodzka komentując prace związane z uchwaleniem ustawy regulującej kwestie związane z zapłodnieniem in vitro oceniła, że przed wyborami PO i prezydent Bronisław Komorowski chcą "pchnąć do przodu rzeczy, niekoniecznie drażliwe, a z katalogu lewicowych" "Nagle politycy przed wyborami zwracają się do społeczeństwa, czego normalnie nie mają w zwyczaju robić" - mówiła poseł.

Pytana o postęp w zbieraniu podpisów pod jej kandydaturą poinformowała, że "idzie to bardzo dobrze". - Jest bardzo duża szansa, że te podpisy uda się zebrać - oceniła.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Oprócz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego, startują m.in.: Andrzej Duda (PiS), Adam Jarubas (PSL), Magdalena Ogórek (SLD), Janusz Palikot (Twój Ruch), Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), Janusz Korwin Mikke (ugrupowanie KORWiN), Anna Grodzka (Zieloni), Wanda Nowicka (z poparciem Unii Pracy), Marian Kowalski (Ruch Narodowy), muzyk Paweł Kukiz i Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów