Trwa ładowanie...

Gorąco wokół Krzysztofa Ziemca również w RMF FM. Szef stacji wyjaśnia plotki

Gęstnieje atmosfera wokół ostro krytykowanego dziennikarza "Wiadomości" Krzysztofa Ziemca. Na razie nie będzie gospodarzem głównego wydania programu informacyjnego w TVP1. Trudna rozmowa czeka go w rozgłośni RMF FM, gdzie prowadzi swój autorski program.

Share
Gorąco wokół Krzysztofa Ziemca również w RMF FM. Szef stacji wyjaśnia plotki
Źródło: East News, Fot: Michal Wozniak
d4bww6r

Według nieoficjalnych informacji Krzysztof Ziemiec miałby być odsunięty na pewien czas od prowadzenia autorskiego programu w rozgłośni RMF FM. Krążące na ten temat plotki zdementował w rozmowie z WP Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy Radia RMF FM.

- Nie zdjęliśmy programu Krzysztofa Ziemca z anteny RMF - wyjaśnia. - Jedynie na czas ferii zmianie uległa ramówka części naszych programów. Redaktor Ziemiec jest na urlopie, dlatego będzie przerwa w emisji sobotniego programu "Gość Krzysztofa Ziemca". To jednak nic nadzwyczajnego - mówi WP Tadeusz Sołtys, dyrektor Programowy RMF FM.

Szef rozgłośni odniósł się także do internetowej akcji "wyłączam RMF", w której słuchacze radia zaapelowali do szefa stacji, aby pozbył się twórcy propagandowej narracji TVP. - Obserwuję i czytam te komentarze. Nastroje komentatorów wydają mi się mocno rozhuśtane. Nie chcę tego podkręcać, komentując w tej chwili. Cenię Krzysztofa Ziemca za pracę jaką wykonuje w RMF - mówi dalej Tadeusz Sołtys.

Zobacz także: Pytanie o media po śmierci Pawła Adamowicza. Andrzej Duda tylko westchnął

Jeden błąd, sympatia prysła

Krzysztof Ziemiec przez lata uchodził za dziennikarza obiektywnego i stroniącego od ideologii. Sympatycy byli mu nawet skłonni wybaczyć, że mimo upadku standardów TVP nie odszedł z redakcji i wciąż współtworzył partyjny przekaz dnia. Akurat podczas swoich wywiadów w RMF FM nieoczekiwanie zmieniał oblicze i potrafił zadawać trudne pytania rządzącym politykom.

d4bww6r

Sympatia prysła, gdy w dniu śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ukazał się w "Wiadomościach" materiał o mowie nienawiści, oskarżający polityków opozycji i Jerzego Owsiaka.

Na głowie Ziemca, jako współgospodarza programu, skupiła się lawina oburzenia z powodu nierzetelności i propagandowego wydźwięku "Wiadomości". - Po tym wszystkim wziąłem urlop. Na razie postanowiłem się nie wypowiadać w żadnej sprawie. Nie komentuję plotek na temat swojego odejścia - powiedział w rozmowie z WP. Zniknął z ekranu na ponad tydzień.

Nie chce prowadzić "Wiadomości"? TVP milczy

Według nieoficjalnych informacji dziennikarz nie chce już prowadzić wydań "Wiadomości". To byłby cios dla TVP. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej musiał zaprzeczać pogłoskom o odejściu prezentera. Biuro Prasowe TVP nie odpowiedziało nam na pytania w tej sprawie.

Na razie Krzysztofa Ziemca widzimy poza Wiadomościami. We wtorek był gospodarzem programu "Minęła 20", a w środę rano przeprowadził wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą w Davos. Pod koniec rozmowy nawiązał do morderstwa Pawła Adamowicza i ostrego języka debaty publicznej.

- Teraz widzowie mogą spytać, czy pan i ja uderzyliśmy się we własne piersi? - spytał. Andrzej Duda zgodził się, że ma nadzieję na zmianę zachowań polityków. - Uderzyłem się, i to nie tylko teraz. Pewne istotne przemyślenia miałem już wcześniej. Dostrzegam błędy z mojej strony. Człowiek nie jest nieomylny - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bww6r

Podziel się opinią

Share
d4bww6r
d4bww6r
Więcej tematów