Trwa ładowanie...

Gdzie rosną wilcze jagody – magia lasu zamknięta w malarskim płótnie. Wernisaż 18.10

Galeria 81 stopni zaprasza na wernisaż wystawy młodej malarki - Klaudii Ka (WIDEO)

Gdzie rosną wilcze jagody – magia lasu zamknięta w malarskim płótnie. Wernisaż 18.10
d2fzzjw
d2fzzjw

Magiczny świat cienia i światła udało się malarce Klaudii Ka zamknąć w ramach namalowanych na płótnie obrazów. Czerń, szarość i biel przeplatają się tu jako relacja światła, przedstawiając przestrzeń , gdzie las stopniowo przeradza się w łąkę. Ograniczona kolorystyka ma tu również znaczenie symboliczne. Przedstawia las, który wywołuje u każdego inne emocje. Dla jednych jest wspaniały i przyjazny, dla innych straszny i mroczny. Podobnie jak tytułowe wilcze jagody, które jak dawniej wierzono, mają właściwości lecznicze, a nawet magiczne, a zażyte w dużej dawce mogą prowadzić do śmierci.

Malarka urodziła się w 1984 roku w Warszawie, gdzie mieszka i pracuje.
 Poza malarstwem zajmuje się również grafiką i animacją, a wraz ze Stowarzyszeniem Hokuspokus organizacją wydarzeń kulturalnych. Ukończyła Europejską Akademię Sztuk w Warszawie z wyróżnieniem, na wydziale malarstwa i projektowania graficznego. Artystka ma na swoim koncie dwie indywidualne wystawy Nadprzyroda (2013r) i Teren zabudowany (2011r.) oraz kilka wystaw zbiorowych. Zdobyła również I miejsce w konkursie Naturaw Galerii Mutu pod patronatem Rektora Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Owoce wilczej jagody (Atropa belladonna) od wieków były używane w medycynie, a wyciąg z nich nadal stosuje się między innymi w celach znieczulających. Dawniej wierzono również w magiczne właściwości rośliny. W rzeczywistości zawarte w niej alkaloidy są silnie toksyczne i mogą powodować halucynacje, a w większych dawkach nawet śmierć. Wilcza jagoda jest rzadka, występuje głównie w Europie. Można ją znaleźć na skrajach lasów, w zacienionych okolicach.

d2fzzjw

Wernisaż: 18 października 2014 */sobota/ g.19:00*

*Galeria 81 STOPNI, *ul.Kłopotowskiego 38/5

Wystawa trwa od 19.10 do 14.11.2014

Galeria czynna w czwartki g.15-20 i piątki g.12-18

d2fzzjw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fzzjw
Więcej tematów