Trwa ładowanie...

Gdzie jest prezydent Andrzej Duda? Poseł PiS: Pewnie pracuje w Pałacu

Pewnie pracuje w Pałacu - tak poseł PiS Paweł Lisiecki odparł na pytanie reportera WP Mariusza Szymczuka: gdzie jest prezydent? Przyznał przy tym, że rzeczywiście, dawno nie słyszał wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy.

Share
d2h01ss

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w różnych spotkaniach i uroczystościach. Od dłuższego czasu nie zabiera jednak głosu w ważnych dyskusjach toczących się w Polsce.

Poseł PiS Jan Maria Jackowski tłumaczy WP, że prezydent "nie ma obowiązku zabierać głosu w każdej sprawie, która toczy się w życiu publicznym".

- Wykonuje swoje funkcje bardzo dobrze, jest na czele rankingów zaufania publicznego. Jeżeli uzna, że jest taka potrzeba, to zapewne wypowie się na dany temat - dodał Jackowski.

d2h01ss

Zdaniem Jana Grabca z PO prezydent Andrzej Duda lubi nawiązywać do prezydentury Lecha Kaczyńskiego, ale "obie te prezydentury" dzieli przepaść. - Lech Kaczyński potrafił zabrać głos w sprawie aborcji, potrafił tonować złe tendencje we własnym obozie władzy, potrafił wzbić się ponad interes partyjny. Niestety, w przypadku prezydenta Andrzeja Dudy widzimy milczenie, ucieczkę od problemów - dodał poseł Grabiec.

- Głównym uzurpatorem i wpływającym na decyzje rządu jest Jarosław Kaczyński, w związku z tym nie przywiązuję wagi do tego, co robi prezydent Duda - stwierdził lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

- On nie potrafi, niestety, nawet pilnować żyrandola - stwierdził poseł Grabiec. - Nie pilnuje podstawowych obowiązków głowy państwa, nie zabiera głosu jako zwierzchnik sił zbrojnych w momencie, gdy dzieją się rzeczy dość dramatyczne, jeśli chodzi o przetarg na uzbrojenie polskiej armii, z dnia na dzień są naruszane nasze sojusze wojskowe.

Zdaniem Stanisława Tyszki z ugrupowania Kukiz'15 prezydent jest nie tylko zwierzchnikiem sił zbrojnych, ale ma także "najsilniejszą legitymację demokratyczną". - Wskazane więc byłoby, żeby był bardziej aktywny - stwierdził poseł Kukiz'15.

d2h01ss

Jakub Stefaniak z PSL przypomniał, że jego ugrupowanie złożyło do prezydenta list z prośbą o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie przetargu na Caracale i umowy gospodarczo-handlowej Unii Europejskiej z Kanadą - CETA. - Już wiemy, że to tego nie zrobi. Mam wrażenie, że prezydent ucieka od ważnych tematów. Być może przestraszył się prezesa i dlatego chowa się przed kamerami, dziennikarzami i odpowiedziami na ważne pytania. Myślę, że będzie jeszcze gorzej, bo zbliża się sezon narciarski i pewnie pojedzie na narty - stwierdził w rozmowie z WP poseł PSL.

- Nigdy opozycja nie będzie zadowolona z tego co robi rząd, co robi prezydent - stwierdziła rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS Beata Mazurek. Uznała też, że właściwą osobą do udzielenia odpowiedzi na pytanie, gdzie jest prezydent, jest jego rzecznik Marek Magierowski.

- Nie po to wyborcy głosowali na Andrzeja Dudę, by realizował się jako kibic, ale żeby pełnił funkcje głowy państwa. A tej głowy państwa dzisiaj nie widzimy - stwierdził poseł PO Jan Grabiec, nawiązując do obecności prezydenta na Stadionie Narodowym podczas meczu Polska-Armenia.

d2h01ss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h01ss
d2h01ss
Więcej tematów