Trwa ładowanie...

Eugeniusz Kłopotek: jeśli Piechociński nie da rady, ludowcy spuszczą mu lanie!

Piechociński szedł do wyborów z innym hasłem sztandarowym. Mówił o konieczności lepszej współpracy szefa PSL z partyjnymi regionami. Teraz odwrócił kota ogonem i wziął na siebie wszystko. Powiedzmy szczerze, partia i premier go do tego przymusili - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Eugeniusz Kłopotek z PSL. W ten sposób odniósł się do decyzji Janusza Piechocińskiego, który postanowił wejść do rządu jako wicepremier i minister gospodarki.

Share
Eugeniusz Kłopotek: jeśli Piechociński nie da rady, ludowcy spuszczą mu lanie!
Źródło: PAP
db1w3hk

Eugeniusz Kłopotek obawia się, że nowy przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego, wziął na swoje barki zbyt wiele. - Janusz ma ciężką robotę do wykonania. To naturalne, że przejął schedę po Waldemarze Pawlaku, objął oba stanowiska w rządzie, ale powiedzmy szczerze, partia i premier go do tego przymusili. Sam deklarował w kampanii przed wyborami partyjnymi zupełnie co innego. Mówił o konieczności lepszej współpracy szefa PSL z partyjnymi regionami. Teraz odwrócił kota ogonem i wziął na siebie wszystko - mówi ludowiec.

db1w3hk

- Jeśli Januszowi zabraknie czasu dla partii, ludowcy mu tego nie zapomną i rozliczą z przedwyborczych obietnic. A jak ich znam, dostanie niezłe lanie! - podkreśla Kłopotek.

Pytany, czy Piechociński sprawnie pokieruje resortem gospodarki, mówi: - Myślę, że tak. Ma dużą wiedzę ekonomiczną. Pewnie, jeśli już, wolałby tekę ministra transportu, ale tam jest Sławomir Nowak, który ma silną pozycję w PO.

(neska)

db1w3hk

Podziel się opinią

Share
db1w3hk
db1w3hk
Więcej tematów