Trwa ładowanie...
pzu
+1

Ernest Bejda z CBA do zarządu PZU. Kim jest Ernest Bejda? Co o nim wiemy?

Ernest Bejda został członkiem zarządu PZU w miejsce Małgorzaty Kot. Bejda od 2016 roku był szefem CBA. Co jeszcze wiadomo o nowym członku zarządu PZU?

Share
Ernest Bejda z CBA do zarządu PZU. Kim jest Ernest Bejda? Co o nim wiemy?
Źródło: PAP, Fot: Mateusz Marek
d1brcxb

Ernest Bejda z wykształcenia jest prawnikiem. W 1997 roku ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, po czym odbył aplikację prokuratorską i adwokacką.

Ernest Bejda w CBA

W 2006 roku Ernest Bejda został zastępcą szefa CBA. Centralnym Biurem Antykorupcyjnym dowodził wówczas Mariusz Kamiński. W 2009 roku Bejda przestał pełnić funkcję zastępcy szefa CBA, a rok później odszedł z biura antykorupcyjnego.
W grudniu 2015 roku Bejda wrócił do CBA. Premier Beata Szydło powołała go wówczas na stanowisko pełniącego obowiązki szefa CBA. W lutym 2016 roku został szefem CBA. Jego kadencja trwała 4 lata i zakończyła się 19 lutego 2020 roku.

d1brcxb

W latach 2010-1015 pracował jako radca prawny. Startował również w wyborach parlamentarnych z ramienia PiS. Nie uzyskał mandatu. Pracował także w spółce Srebrna.

Ernest Bejda w zarządzie PZU

"Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji obejmującej trzy pełne lata obrotowe 2020-2022, ze skutkiem od 4 maja 2020 r." - czytamy w komunikacie wydanym przez PZU.

Rada nadzorcza PZU przyjęła również uchwałę uchylającą uchwałę z 12 marca 2020 roku, na mocy której w skład rady nadzorczej PZU weszła Małgorzata Kot. Odwołanie ma związek ze złożeniem przez Małgorzatę Kot oświadczenia dotyczącego wycofania zgody na zasiadanie w zarządzie PZU.

Zobacz też: Nowe szczepy koronawirusa. Naukowcy przebadali nietoperze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1brcxb

Podziel się opinią

Share
d1brcxb
d1brcxb
Więcej tematów