Trwa ładowanie...

Episkopat zabrał głos ws. "tęczowego piątku". Nie chce "propagowania środowisk LGBTQ"

"Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ" - napisał bp Marek Mendyk. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie ws. "tęczowego piątku".

Episkopat zabrał głos ws. "tęczowego piątku". Nie chce "propagowania środowisk LGBTQ"Źródło: East News, fot: Leszek Kotarba
d3fag75
d3fag75

"Po raz kolejny przypominamy, że sprawy kształcenia i wychowania powinny być jak najbardziej odległe od koniunktur politycznych i ideologicznych. Szkoła nie jest i nie może być miejscem na jakiekolwiek propagowanie środowisk LGBTQ" - zaznaczył w oświadczeniu bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

W piątek w nawet kilkuset szkołach Polski zostaną zorganizowane zajęcia w ramach "tęczowego piątku". To akcja Kampanii Przeciwko Homofobii, w ramach której uczniowie mają zostać nauczeni "akceptacji i otwartości na uczniów i uczennice LGBTQI".

Bp Mendyk w swoim oświadczeniu przypomniał, że "wszelkiego typu programy odnoszące się do wychowania bezwzględnie muszą być ustalane wspólnie z rodzicami i nauczycielami". "Rodzice mają prawo decydować, kto wchodzi na teren szkoły, z jakim programem wychowawczym. Należy dodać, że tzw. edukatorzy (w przeważającej części) nie posiadają wykształcenia pedagogicznego. Szkoła musi przestrzegać prawa!" - zaznaczył.

I dodał, że "podjęcie działalności w szkole lub placówce przez stowarzyszenie lub inną, pozapolityczną, organizację wymaga uzyskania zgody dyrektora, wyrażonej po uprzednim uzgodnieniu warunków tej działalności oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii rady szkoły lub placówki i rady rodziców".

Źródło: episkopat.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fag75
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fag75
Więcej tematów