Trwa ładowanie...
elżbieta bieńskowska
+1

Elżbieta Bieńkowska wezwana do prokuratury. Chodzi o zatrzymania CBA

Elżbieta Bieńkowska oraz jej mąż zostaną przesłuchani w charakterze świadków przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach. Mają zeznawać w sprawie brata Bieńkowskiej i jej byłego asystenta, których zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Share
Elżbieta Bieńkowska wezwana do prokuratury. Chodzi o zatrzymania CBA
Źródło: East News
d4jnj5c

Elżbieta Bieńkowska od lat związania jest ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej. Pełniła m.in. funkcję ministra w rządzie Donalda Tuska, unijnego komisarza, a wcześniej w latach 2011–2014 senatora. I to ten okres interesuje prokuraturę najbardziej.

Przypomnijmy, że w marcu CBA zatrzymało 6 osób. Wśród podejrzanych byli m.in. brat Bieńkowskiej Jarosław M. oraz jej asystent z czasów, gdy była senatorem - Lech B.

Lech B. miał kierować grupą przestępczą. Jak podkreślano, mógł się dopuścić popełnienia szeregu przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu, w tym wyłudzeniom kredytów i dotacji unijnych.

d4jnj5c

"W ocenie prokuratury przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej ma na celu weryfikację zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, w tym przede wszystkim wyjaśnień Lecha B. m.in. dotyczących współpracy podejrzanego z ówczesną senator" - podaje tvp.info.

WIDEO: PiS składa protesty wyborcze. Minister wyjaśnia

Śledczy podkreślają, że celem przesłuchania byłej senator jest "uzyskanie wiedzy na temat funkcjonowania spółki, której prezesem był członek grupy przestępczej (Jarosław M)" prywatnie brat Bieńkowskiej.

"Łączenie mojej osoby z zatrzymaniami CBA pozostaje w jawnej sprzeczności z faktami, co jednoznacznie zostało ustalone w 2014 roku. Proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku do medialnego pozycjonowania działalności CBA i prokuratury" - komentowała po marcowych zatrzymaniach na Twitterze Bieńkowska.

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jnj5c

Podziel się opinią

Share
d4jnj5c
d4jnj5c
Więcej tematów