Trwa ładowanie...

Eliza Michalik: polski Kościół zabija i gwałci ludzi

Dziennikarka Superstacji jest znana z ostrej krytyki duchownych. Na celowniku Michalik znajduje się również PiS, któremu zarzuciła nadużywanie władzy i arogancję.

Share
Eliza Michalik: polski Kościół zabija i gwałci ludzi
Źródło: East News, Fot: PIOTR SMOLINSKI
d143bjj

- Kościół zabija i gwałci ludzi. Polski Kościół jako już jeden z nielicznych na świecie ma nierozwiązane afery pedofilskie. Od dwóch tygodni nie ma dnia, żebym nie otworzyła gazety i nie przeczytała, że ksiądz kogoś zgwałcił. Księża zabijają ludzi. Gwałcą dzieci i zabijają ludzi, zabijają dzieci. Niszczą ludziom życie, robią to też w sensie psychicznym. Są pełni pogardy do ofiar - oskarżała w programie onet.pl.

Michalik stwierdziła, że "Kościół ją zawiódł". Jej zdaniem duchowni powinni się przyznać do tego, że "próbowali wprowadzić w Polsce państwo religijne", a także do zagarnięcia wielomiliardowych majątków. Michalik uważa, że polski Kościół poniósł "ewangelizacyjną porażkę". Dziennikarka przyznała, że moralni księża również istnieją, ale dostrzegając "pewien poziom nieprzyzwoitości" swojej organizacji, powinni z niej wystąpić.

d143bjj

Dziennikarka skrytykowała również obecny rząd. Jest przekonana, że Polacy wkrótce odsuną PiS od władzy. Michalik liczy, że istotną rolę w tym procesie odegrają kobiety. Pierwszym etapem walki z obecną władzą ma być protest przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym.

Zobacz także: Kontrowersyjny projekt ws. aborcji. Co na to Duda?

- Jak patrzę na Piotrowicza, to mam wrażenie, że im się wydaje, że ten bal będzie trwał wiecznie. Nie będzie trwał wiecznie i wywieziemy ich na taczkach. Najpóźniej po wyborach, a może i wcześniej - zapowiedziała.

Źródło: onet.pl

d143bjj

Podziel się opinią

Share
d143bjj
d143bjj
Więcej tematów