Trwa ładowanie...
d28z1rv

Dziennikarz wysłał SMS do Waszczykowskiego. Bulwersująca reakcja ministra

Dziennikarz radia TOK FM zapytał Ministra Spraw Zagranicznych o to, czy kierowany przez niego resort odpowiedział na listy Komisji Europejskiej. Dla Waszczykowskiego jest to najwyraźniej drażliwy temat, bo jego reakcja na pytanie była, delikatnie mówiąc, uszczypliwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Waszczykowski (AFP, Fot: Krystian Maj)
d28z1rv

Pod koniec lipca Komisja Europejska przesłała do polskiego MSZ zalecenia dotyczące czterech ustaw przyjętych przez Sejm, m.in. o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Komisja podkreśliła swoje zaniepokojenie w związku z systemowym zagrożeniem dla rządów prawa i dała Polsce miesiąc czasu na odpowiedź. Termin upłynął 26 lipca.

Dziennikarz Roch Kowalski wysłał w poniedziałek raano sms do ministra z pytaniem w tej sprawie. Jednak odpowiedź niewiele wyjaśniła. "Czy to rzecznik Timmermansa się odezwał do mnie?"- odpisał uszczypiliwe Witold Waszczykowski.

W poniedziałek po południu Komisja Europejska poinformowała, że dostała odpowiedź od Ministerstwa Spraw Zagranicznych i zapowiedziała, że będzie teraz "z uwagą analizować pismo z Warszawy".

d28z1rv

Podziel się opinią

Share

d28z1rv

d28z1rv
Więcej tematów