Trwa ładowanie...

Dziennikarz przypomina wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Mocne słowa o polowaniach i "grubych wieprzach"

Co mówił Jarosław Kaczyński o polowaniach i kogo nazwał "wieprzem"? Dziennikarz przypomina wywiad, w którym nie brakuje mocnych słów prezesa PiS. Ostro też komentował zachowanie Wojciecha Cejrowskiego.

Share
Dziennikarz przypomina wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Mocne słowa o polowaniach i "grubych wieprzach"Źródło: Forum, fot: Adam Chelstowski
d1quo01

Michał Majewski, były zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Wprost”, opublikował na swoim profilu na Twitterze fragment wywiadu "Życia Warszawy" z Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmowę przeprowadzono w 1996 roku.

"Gruby wieprz"

Dowiadujemy się, co prezes PiS sądził wówczas o polowaniach i myśliwych. Kaczyński przytoczył historię, jak był z bratem na spacerze w lesie i natknęli się na "dwóch panów na furmance".

d1quo01

W wywiadzie opisywał, że byli to myśliwi a jeden z nich przypominał "grubego wieprza".

"Trzeba państwu wiedzieć, że dawno temu hodowano potwornie grube wieprze, bo wieprz z dużą ilością słoniny był dużo więcej wart. Otóż ten facet przypominał właśnie takiego wieprza, siedząc, a właściwie półleżąc na furmance" - opowiadał Jarosław Kaczyński.

Kaczyński powiedział wówczas, że mysliwy wyciagnął broń i celował do sarny. "Mój brat gwizdnął. Doszło do ostrej wymiany zdań, ale tamci w końcu się poddali i odjechali" - relacjonował. Dodał, że nienawidzi polowań i kompletnie nie rozumie ludzi, którzy znajdują w tym przyjemność.

d1quo01

Co myśli o oblewaniu futer farbą?

"Jak najlepiej. Moja bratanica regularnie uczestniczy we wszelkich tego typu manifestacjach antyfutrzarskich" - przyznał.

Kaczyński tłumaczył, dlaczego partie polityczne nie wpisują haseł broniących zwierząt do kampanii. "W czasach, gdy tworzyliśmy PC, ostrzegano nas, by na te tematy nic nie mówić. To sprawy zbyt drażliwe" - mówił.

Dodał także, że polityk, który mówi o gnębieniu zwierząt, nie kojarzy się z twardym politykiem.

W wywiadzie znalazł się również temat Wojciecha Cejrowskiego. Kaczyński stwierdził, że zachowanie podróżnika dowodzi "o jego głupocie”.

d1quo01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1quo01
d1quo01
Więcej tematów