Trwa ładowanie...
dv3iwy7
dv3iwy7

#dzieńdobryPolsko Ryszard Czarnecki: nie obchodzi mnie, że taki czy inny lewak będzie pyszczył na mój kraj

Czy projekt ustawy o KRS będzie kolejnym tematem, którym zajmie się Parlament Europejski? - Mnie, jako polskiego wiceprzewodniczącego PE, nie obchodzi, że taki czy inny lewak, liberał, poseł z tylnych rzędów, będzie z powodów ideologicznych pyszczył na mój kraj - oznajmił w #dzieńdobryPolsko Ryszard Czarnecki (PiS). - Władza stawia siebie ponad prawem - stwierdził z kolei Andrzej Halicki (PO).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dv3iwy7

- Jeżeli różni lewacy, czy skrajni liberałowie, będą chcieli podnosić sprawy Polski, to bardzo proszę. Były cztery debaty na temat Węgier, w tym czasie PKB per capita rósł i tak będzie w Polsce. Gospodarka idzie do przodu, a to że ktoś krytykuje... Ani to nas ziębi, ani grzeje - kontynuował Czarnecki.

Krajowa Rada Sądownictwa oceniła w poniedziałek projekt ustawy o KRS autorstwa ministerstwa sprawiedliwości jako niezgodny z konstytucją i prowadzący do upolitycznienia samorządu sędziowskiego.

dv3iwy7

W ocenie Halickiego, mamy do czynienia z potężnym systemowym sporem i demolowaniem demokratycznego porządku prawnego. - Nie jest to kwestia samego modelu zarządzania. Co do sprawności sądów, zgodzimy się - jest potrzebna bardzo duża zmiana, ale nie może być tak, że będzie polityczny nadzór i polityczne sterowanie. Dziś władza stawia siebie ponad prawem, tego Polacy nie zaakceptują - wyjaśnił.

- Arogancja słowna, którą dziś reprezentuje pan przewodniczący, ona w wymiarze praktycznym w dużej mierze została zaprezentowana przez ministra Ziobro. Nie był na konsultacjach z sędziami KRS-u, którzy specjalnie przyjechali do Warszawy i zorganizowali spotkanie, oraz dał dwa dni na konsultacje. Co to są dwa dni? - dodał Halicki.

dv3iwy7

Podziel się opinią

Share
dv3iwy7
dv3iwy7