Trwa ładowanie...

Dzień Flagi. Prezydent Andrzej Duda do Polonii: biało-czerwona flaga nas jednoczy

"Biało-czerwona flaga jednoczy nas i przypomina, że jesteśmy Polakami. Patrzymy na nią z dumą i nadzieją, z radością i satysfakcją, a gdy towarzyszy nam ona z dala od Ojczyzny, także z nostalgią i tęsknotą" - napisał prezydent Andrzej Duda do Polonii.

Dzień Flagi. Prezydent Andrzej Duda do Polonii: biało-czerwona flaga nas jednoczy
d4l49ld
d4l49ld

Prezydent wystosował przesłanie 2 maja z okazji Dnia Flagi RP oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. "Spoglądamy tego dnia na nasze narodowe barwy i nasze narodowe symbole, przypominając sobie ich znaczenie i wagę" - napisał Andrzej Duda. Dodał, że "biało-czerwona flaga jednoczy" i "przypomina, że jesteśmy Polakami".

"Dzień Flagi przypomina nam, jak wielką zdobyczą jest to, że możemy dziś żyć w wolnej, niepodległej, suwerennej i demokratycznej Polsce" - podkreślił Duda, przypominając walkę o niepodległość i tożsamość narodową wielu pokoleń Polaków.

Andrzej Duda zaznaczył, że "to dzięki nim możemy dzisiaj patrzeć na biało-czerwoną flagę dumnie powiewającą na masztach, ponad siedzibami urzędów państwowych, ale także na naszych domach i naszych ulicach".

Zobacz też: Wybory 2020. "Dla Jarosława Kaczyńskiego są idealne, a Andrzej Duda powinien zrezygnować"

W swoim przesłaniu prezydent nawiązał też do obchodzonego jednocześnie 2 maja Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Przypomniał, że zostało ustanowione "w dowód uznania dla wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność oraz przywiązanie do polskości, a także pomoc Ojczyźnie w najtrudniejszych momentach".

d4l49ld

Dzień Flagi bez uroczystości przez SARS-CoV-2

Prezydent zaznaczył, że w tym roku z powodu pandemii koronawirusa obchody obu świąt ograniczone są do rodzinnego grona. "Tym bardziej pragnę pozdrowić wszystkich Rodaków w kraju i za granicą, którzy w tych dniach pamiętają, że jesteśmy wspólnotą jednoczącą się pod biało-czerwona flagą" - napisał

"Niech duma z tego, że jesteśmy Polakami, okazywana sobie na co dzień wzajemna życzliwość, a także świadomość wspólnego celu, jakim jest dobro i pomyślność Rzeczypospolitej, pozwolą nam jak najpełniej cieszyć się z tego, że Polska, doświadczona w ostatnich stuleciach tak wieloma przeciwnościami, zajmuje dziś należne jej miejsce w Europie i w świecie, a nasze narodowe symbole są oznaką naszej suwerenności i naszego dziedzictwa" - napisał prezydent Andrzej Duda.

Para Prezydencka życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą złożyła również w nagraniu w mediach społecznościowych.

Z okazji obchodzonego dziś Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Para Prezydencka wzięła udział w tradycyjnej uroczystości podniesienia Flagi Państwowej na Wieżę Zegarową Zamku Królewskiego w Warszawie. "Tegoroczne uroczystości przebiegają zgodnie z reżimem przepisów przyjętych na czas pandemii" - zaznaczyły służby prasowe kancelarii prezydenta.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.
d4l49ld

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l49ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l49ld
Więcej tematów