Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Dziecko urodzi się dwa razy. Zespół chirurgów z Belgii zoperował 7-miesięczną dziewczynkę przed jej narodzinami

Dziecko 26-latki przyjdzie na świat dwa razy. Zespół chirurgów z Belgii przeprowadził nowatorską operację na zaledwie 7-miesięcznej dziewczynce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziecko urodzi się dwa razy. Zespół chirurgów z Belgii zoperował 7-miesięczną dziewczynkę przed jej narodzinami
Dziecko urodzi się dwa razy. Zespół chirurgów z Belgii zoperował 7-miesięczną dziewczynkę przed jej narodzinami (Shutterstock.com)
ycipk-3nzcmu

Dziecko urodzi się dwa razy za sprawą chirurgów z Belgii

26-letnia Bethany Simson z Wielkiej Brytanii była w dwudziestym tygodniu ciąży, gdy dowiedziała się, że jej nienarodzone dziecko cierpi na rozszczep kręgosłupa. Badania przeprowadzone przez sztab ekspertów jednoznacznie potwierdziły, że ciało dziewczynki nie rozwija się w prawidłowy sposób. Lekarze zaproponowali rodzicom chorego dziecka trzy rozwiązania. Pierwszym było usunięcie płodu, drugim kontynuowanie ciąży, a trzecim zoperowanie dziecka. Ostatecznie para zdecydowała się na trzecią opcję. Jak podaje Wprost, Bethany Simson zabiegowi poddała się w University College London Hospital, gdzie pracował zespół doświadczonych, belgijskich chirurgów.

Dziecko 26-latki przyjdzie na świat dwa razy – trudna decyzja rodziców

ycipk-3nzcmu

Zabieg, któremu poddała się 26-latka, był ryzykowny i skomplikowany. W trakcie długiej operacji lekarze rozcięli kobiecie brzuch, aby następnie wyjąć z niego 7-miesięczne, obciążone wadą kręgosłupa, dziecko. Po przeprowadzeniu skomplikowanej operacji zdołali z powrotem włożyć dziewczynkę do brzucha matki. W swojej wypowiedzi Bethany Simson podkreśliła, że jest dopiero czwartą Brytyjką, u której przeprowadzono podobny zabieg. Kobieta przyznała, iż bardzo się bała, ale postanowiła podjąć wszystkie możliwe kroki, aby jej córka urodziła się zdrowa. Dzięki pracy lekarzy z Belgii dziewczynka otrzyma taką samą szansę na rozwój jak jej rówieśnicy. Planowo dziecko Bethany i Kierona Simpsonów przyjdzie na świat w kwietniu 2019 roku.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu