Trwa ładowanie...
d12ud16

Dzieci giną w wyniku makabrycznej zabawy "space monkey"

Od 1995 r. do października roku ubiegłego co najmniej 82 amerykańskich dzieci i nastolatków zmarło wskutek umyślnego podduszania się z zamiarem chwilowej utraty świadomości - wynika z raportu Centrum
Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom.

d12ud16
d12ud16

Ofiary tzw. "choking game" lub inaczej "space monkey" - zabawy polegającej na duszeniu się lub podduszaniu przez kogoś innego, w celu doprowadzenia do chwilowej utraty świadomości i przeżycia euforycznego stanu, gdy tlen ponownie napływa do mózgu - to głównie chłopcy w wieku od 6 do 19 lat - podają badacze z Centrum Kontroli i Przeciwdziałania Chorobom (CDC).

W latach 1995-2004 co roku odnotowywano z tego powodu jedynie trzy zgony. Natomiast w 2005 r. było to już 22, a w 2006 r. aż 37. Autorzy raportu wskazują, że dane z lat przed 2005 r. są przypuszczalnie zaniżone. Raporty o liczbie zgonów nie uwzględniają bowiem takiej zabawy wśród możliwych przyczyn śmierci. Lutowy raport został natomiast sporządzony w oparciu o analizę doniesień mediów na temat śmierci nastolatków.

Ponad 90% rodziców dzieci zmarłych wskutek tej lekkomyślnej zabawy nie wiedziało o jej istnieniu, zanim wydarzyła się tragedia - zauważają autorzy raportu.

d12ud16
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12ud16
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj