Trwa ładowanie...
d1x3q4y

Dyrektor Muzeum Narodowego do dymisji? Piotr Gliński napisał w tej sprawie list

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński poprosił m.in. związki zawodowe o zaopiniowanie zamiaru odwołania dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie Jerzego Miziołka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego
Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego (East News, Fot: Michał Woźniak)
d1x3q4y

O wysłaniu pisma konsultacyjnego do związków zawodowych oraz stowarzyszeń muzealniczych resort kultury poinformował w czwartek na swojej stronie internetowej.

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierował do związków zawodowych działających w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz ogólnopolskich stowarzyszeń muzealniczych pismo z prośbą o zaopiniowanie zamiaru odwołania dyrektora Muzeum z zajmowanego stanowiska" - czytamy w komunikacie.

Dalej ministerstwo informuje, że po "zapoznaniu się z opiniami" minister Piotr Gliński "podejmie decyzję o odwołaniu dyrektora".

d1x3q4y

Kontrowersyjny dyrektor

Jerzy Miziołek jest dyrektorem Muzeum Narodowego od 30 listopada 2018 r. Został powołany na to stanowisko przez ministra Glińskiego z pominięciem procedury konkursowej.

Jego niektóre decyzje budziły kontrowersje w środowisku artystycznym. W kwietniu 2019 r. dyrektor Miziołek nakazał usunięcie z Galerii Sztuki XX i XXI wieku znajdujących się tam od kilku lat instalacji Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome". Poinformował wówczas, że "oczyszcza wystawę ze skandalizujących prac", bo domagało się tego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po fali protestów organizowanych przed Muzeum Narodowym dyrektor przywrócił obie instalacje, ale zapowiedział zamknięcie całej galerii.

d1x3q4y

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1x3q4y

Podziel się opinią

Share

d1x3q4y

d1x3q4y
Więcej tematów