Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Dyrektor Muzeum Narodowego do dymisji? Piotr Gliński napisał w tej sprawie list

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński poprosił m.in. związki zawodowe o zaopiniowanie zamiaru odwołania dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie Jerzego Miziołka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego
Piotr Gliński, wicepremier oraz minister kultury i dziedzictwa narodowego (East News, Fot: Michał Woźniak)
ycipk-41y0kp

O wysłaniu pisma konsultacyjnego do związków zawodowych oraz stowarzyszeń muzealniczych resort kultury poinformował w czwartek na swojej stronie internetowej.

"Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierował do związków zawodowych działających w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz ogólnopolskich stowarzyszeń muzealniczych pismo z prośbą o zaopiniowanie zamiaru odwołania dyrektora Muzeum z zajmowanego stanowiska" - czytamy w komunikacie.

Dalej ministerstwo informuje, że po "zapoznaniu się z opiniami" minister Piotr Gliński "podejmie decyzję o odwołaniu dyrektora".

ycipk-41y0kp

Kontrowersyjny dyrektor

Jerzy Miziołek jest dyrektorem Muzeum Narodowego od 30 listopada 2018 r. Został powołany na to stanowisko przez ministra Glińskiego z pominięciem procedury konkursowej.

Jego niektóre decyzje budziły kontrowersje w środowisku artystycznym. W kwietniu 2019 r. dyrektor Miziołek nakazał usunięcie z Galerii Sztuki XX i XXI wieku znajdujących się tam od kilku lat instalacji Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome". Poinformował wówczas, że "oczyszcza wystawę ze skandalizujących prac", bo domagało się tego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po fali protestów organizowanych przed Muzeum Narodowym dyrektor przywrócił obie instalacje, ale zapowiedział zamknięcie całej galerii.

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów