Trwa ładowanie...
d1knwnw

Dwaj mężczyźni zginęli podczas skoku spadochronowego

Prokuratura i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ustalają okoliczności śmierci dwóch skoczków spadochronowych, którzy zginęli podczas skoku w Przasnyszu. Obaj mężczyźni - mieszkańcy Mazowsza - skakali w tandemie z dużej wysokości.
Share
Dwaj mężczyźni zginęli podczas skoku spadochronowego
Źródło: Policja
d1knwnw

- Do wypadku doszło na peryferiach Przasnysza, mniej więcej kilometr od lotniska. Podczas skoku spadochronowego zginęli dwaj mężczyźni. Ustalono ich personalia. To mieszkańcy Mazowsza w wieku 33 i 44 lat. Trwają czynności wyjaśniające - powiedział st. asp. Krzysztof Błaszczak z przasnyskiej policji.

Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu. Oględziny na miejscu wypadku przeprowadził przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Zabezpieczono dokumentację dotyczącą lotu samolotem, z którego mężczyźni skakali.

Jak informuje "Tygodnik Ostrołęcki", instruktor spadochronowy i jego podopieczny, którzy zginęli w wypadku, wykonywali skok z wysokości ok. 3,5 tys. m, prawdopodobnie podczas skoku komercyjnego, a nie szkoleniowego. Portal e-przasnysz podaje, że instruktor spadochroniarstwa miał wieloletnie doświadczenie, a pasażer wykupił skok komercyjny w aeroklubie.

d1knwnw

Podziel się opinią

Share
d1knwnw
d1knwnw
Więcej tematów