Trwa ładowanie...

Dożynki jasnogórskie 2020. Andrzeja Dudy do rolników: Jedzenia nie zabrakło. Bóg zapłać!

Andrzej Duda wziął udział w Dożynkach Jasnogórskich. Zwracając się do rolników, podziękował im za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego podczas epidemii koronawirusa. - Jedzenia, żywności nie zabrakło ani na chwilę. Bóg zapłać! - powiedział.

Jasna Góra. Andrzej Duda podczas dożynek dziękował rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego.Jasna Góra. Andrzej Duda podczas dożynek dziękował rolnikom za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego.Źródło: KPRP, fot: Grzegorz Jakubowski
d1pgejo
d1pgejo

Na Jasnej Górze odbyło się Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia Bogu za plony, czyli Dożynki Jasnogórskie. Główne uroczystości odbyły się z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Zwracając się do kilku tysięcy rolników-pielgrzymów prezydent podziękował im za zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w trakcie pandemii.

- Wszyscy pamiętamy, jak w telewizjach przedstawiano puste półki sklepowe, dlatego że ludzie obawiali się, czy starczy zapasów. Te półki w sklepach, które przez chwile były puste, błyskawicznie w ciągu kilku dni zapełniały się produktami spożywczymi. Jedzenia nie zabrakło. Chcę Wam z całego serca podziękować za to, że tak dzielnie stoicie na straży naszego bezpieczeństwa. Bóg zapłać! - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jasna Góra. Prezydent dziękował też za głosy

Andrzej Duda obiecał, że będzie robił wszystko, aby poprawić warunki życia i pracy na wsi. Nawiązał do tego, że w wyborach prezydenckich rolnicy stanowili ważną część popierającego go elektoratu. Kiedy po przyjeździe na Jasną Górę, wyszedł im pomachać ze szczytu, rozbrzmiały oklaski.

- Jako prezydent, który został wybrany na kolejną kadencję także waszymi głosami (...) będę czynił wszystko, aby polska wieś jak najlepiej się rozwijała. Żeby tereny wiejskie w jak najmniejszym stopniu były w gorszej sytuacji niż wielkie miasta. Żeby to, co nowoczesne, było zapewnione także dla polskiej wsi: komunikacja, szerokopasmowy internet, wszelkiego rodzaju dobra, które do niedawna były przywilejem wielkich miast - zapewnił podczas swojego wystąpienia.

Rzecznik Praw Dziecka i mocne słowa o LGBT. Adam Bielan: jeden nieprecyzyjny wywiad nie może być powodem dymisji

Andrzej Duda obiecał pomoc rolnikom

W wystąpieniu prezydenta pojawił się też wątek wsparcia dla rolników, których gospodarstwa zostały dotknięte suszą oraz innymi klęskami żywiołowymi.

d1pgejo

- Jest także i obowiązek ze strony władz państwowych, aby czuwać nad bezpieczeństwem także i rolnika, że kiedy dotknie go klęska żywiołowa, to żeby był pewny, że otrzyma pomoc, że nie zostanie sam. Oddanie czci spracowanym dłoniom rolnika, to nie jest tylko hasło, którym politycy wycierają sobie usta. Ale, że to jest rzeczywistość, która przekłada się na konkretne działania, które powodują, że rolnik spokojnie może realizować swoje zadania - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Przypominał, że podczas swojej pierwszej kadencji odwiedził wszystkie powiaty. Chwalił rolników, iż widać, że umieją "gospodarować bardzo dobrze".

Jeszcze bardziej wzniosłych słów użył minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski: - Modły przyniosły efekt. Nie będzie w Polsce głodu. Dzięki pracy rolników i bożemu błogosławieństwu nikomu w Polsce nie zabraknie chleba. Oby wszyscy umieli tę wdzięczność ludziom ciężkiej rolniczej pracy okazać - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pgejo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pgejo
Więcej tematów