ycipk-2mg9as

Donald Tusk nie odpuszcza Donaldowi Trumpowi. Wrzucił zdjęcia

Jeszcze nie ucichły echa wymiany zdań Donalda Tuska i Donalda Trumpa nt. Rosji, a szef Rady Europejskiej po raz kolejny puszcza oko do opinii publicznej. Na Twittera wrzucił zdjęcia z prezydentem USA z ich spotkań podczas szczytu G7 we francuskim Biarritz. Okraszone stosownym komentarzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dla Donalda Tuska to ostatni szczyt G7
Dla Donalda Tuska to ostatni szczyt G7 (PAP, Fot: Paul Chiasson)
ycipk-2mg9as

Chodzi o dwa zdjęcia, notabene właśnie z Donaldem Trumpem. Do pierwszego z nich, na którym przywódcy mają groźne miny, Tusk dołączył podpis: "Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji, ale...". Pod drugim, na którym Tusk i Trump szeroko się uśmiechają, dorzucił: "... ale generalnie rozmowy w dobrej atmosferze".

ycipk-2mg9as

Przypomnijmy, na linii Tusk - Trump zaiskrzyło w sobotę, kiedy prezydent USA - po raz kolejny - zaapelował o przywrócenie Rosji do G7. W reakcji Tusk zaproponował, by zamiast Rosji zaprosić jako gościa Ukrainę.

Międzynarodowy szczyt G7 w Biarritz na południu Francji rozpoczął się właśnie w sobotę. Przywódcy USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Japonii, Włoch i Kanady oraz Unii Europejskiej rozmawiali o wyzwaniach w dziedzinie gospodarki, polityki zagranicznej i ochrony środowiska. Przewodnim tematem szczytu było zwalczanie nierówności. Dyskusje dotyczyły też m.in. stosunków z Iranem, Rosją i Koreą Północną. W ostatniej chwili do agendy dołączono również sprawę pożarów w Amazonii.

Zobacz także: Loty Pierwszej Damy. Minister prezydencki mówi, jak jest

ycipk-2mg9as

Dla Donalda Tuska jest to ostatni szczyt G7. W tym roku, po dwóch 2,5-rocznych kadencjach na stanowisku szefa RE, ustąpi miejsca wybranemu na tę funkcję Charlesowi Michelowi, szefowi belgijskiego rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2mg9as
Polub WP Wiadomości
ycipk-2mg9as
ycipk-2mg9as