Trwa ładowanie...
d1i9xpf

Donald Tusk będzie ponownie wezwany do prokuratury. Deklaracja Zbigniewa Ziobry

- Będzie ponowne wezwanie dla Donalda Tuska w śledztwie ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej - powiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Kilka dni temu przewodniczący Rady Europejskiej powiadomił, że nie może stawić się na przesłuchaniu z powodu swoich obowiązków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk będzie ponownie wezwany do prokuratury. Deklaracja Zbigniewa Ziobry
(PAP)
d1i9xpf

- Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować – powiedział Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny stwierdził, że prokuratura ponownie podejmie starania, żeby ustalić dogodny dla przewodniczącego RE termin. Dzięki temu śledczy mają zyskać ważne informacje.

Donald Tusk ma ważne informacje, bo uczestniczył w rozmowach, decyzjach, a nawet z rozmowach z kierownictwem państwa rosyjskiego – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Ewa Kopacz o identyfikacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

Donalda Tusk miał zeznawać 5 lipca

W piątek Donald Tusk przez swojego pełnomocnika powiadomił prokuraturę, że w wyznaczonym terminie nie może się stawić w prokuraturze. W tym czasie przewodniczący RE ma obowiązki służbowe w UE.

d1i9xpf

Zbigniew Ziobro podkreślił, że Donalda Tuska wezwano "niemal z dwumiesięcznym wyprzedzeniem". - Dopiero w ostatniej chwili okazało się - w przeddzień, można powiedzieć - że go nie będzie - oświadczył prokurator generalny.

- Niestety, nie informował wcześniej, że się nie stawi. Szkoda, bo taka zasada zwykle obowiązuje i kurtuazja tutaj nie jest nadmierna (…). Prokuratorzy w tym czasie mogli zaplanować inne czynności, żeby nie tracić czasu – dodał Zbigniew Ziobro.

Śledztwo ws. nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej

Śledztwo, w którym Donald Tuska ma być przesłuchany jako świadek, prowadzone jest w sprawie podejrzenia niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku. Prokuratura chce przesłuchać świadków, w tym Donalda Tuska.

d1i9xpf

Podziel się opinią

Share
d1i9xpf
d1i9xpf
Więcej tematów