Trwa ładowanie...

Dominik Tarczyński ma poważne kłopoty. Może stracić immunitet, chce tego nawet poseł PiS

Znany z kontrowersyjnych zachowań poseł PiS może stracić immunitet. Komisja chce go pociągnąć do odpowiedzialności karnej. Pismo w tej sprawie złożył poseł PO Marcin Kierwiński. Łukasz Rzepecki z PiS zapowiedział, że zagłosuje za uchyleniem immunitetu. - Sprawa jest bardzo poważna - podkreślił.

Share
Dominik Tarczyński ma poważne kłopoty. Może stracić immunitet, chce tego nawet poseł PiS
Źródło: PAP, Fot: Rafał Guz
dmcemzz

Marcin Kierwiński złożył prywatny akt oskarżenia. Zarzuca posłowi Tarczyńskiemu, że ten pomawia go o niezgodne z prawem lobbowanie na rzecz Airbus Helicopters.

Chodzi o wypowiedź posła PiS na antenie TVP w maju tego roku. Tarczyński pytał wówczas Kierwińskiego, "czy jego zainteresowanie przetargiem na śmigłowce wynika z faktu, że pracował dla firmy Airbus i czy utrzymuje kontakty z pracownikami tej spółki".

Kierwiński to jeden z posłów, którzy zapoznawali się w MON z dokumentami ws. przetargu. Informowali o złożeniu przez PO zawiadomienia do prokuratury w związku z tym przetargiem. Kierwiński dodał, że "10 lat temu pracował dla jednej z małych spółek wchodzących w skład konsorcjum, które wówczas nie nazywało się nawet Airbus".

dmcemzz

Jak podkreślił, pytania posła PiS, to "typowo bolszewicka" metoda insynuacji, którą stosuje PiS.

Przepychanki w Sejmie. Zobacz, co zrobił Tarczyński

Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych opowiedziała się, za przyjęciem wniosku Kierwińskiego o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Tarczyńskiego.

Na posiedzeniu komisji Tarczyński tłumaczył, że pytania do posła Kierwińskiego - zadane publicznie i niebędące stwierdzeniami - były uzasadnione ze względu na pracę posła PO w przeszłości i jego "mocne" zaangażowanie w kwestię przetargu na śmigłowce.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, Fot: screen

- Ja zadałem publicznie pytania i liczyłem na odpowiedź, a nie na proces - mówił Tarczyński. Dodał, że "sprawa dotyczy miliardów złotych, interesu państwa". - Uważam, że nie ma powodu, aby pan poseł się obrażał, tylko brał udział w dialogu, który dotyczy publicznych, potężnych pieniędzy - dodał.

dmcemzz

Poseł PiS Łukasz Rzepecki mówi o "poważnej sprawie"

Łukasz Rzepecki (PiS) zagłosował za uchyleniem immunitetu posłowi Tarczyńskiemu. - Sprawa jest bardzo poważna - podkreślił. Zapowiedział, że chce, by Tarczyński mógł udowodnić w sądzie, to co powiedział na posiedzeniu komisji.

- Tego wymaga też dobro wyjaśnienia tej sprawy. To będzie przede wszystkim z korzyścią dla pieniędzy publicznych i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - ocenił Rzepecki.

Tomasz Głogowski (PO) stwierdził z kolei, że pytania zadane przez Tarczyńskiego to tak naprawdę "dość jednoznacznie brzmiące oskarżenia". Wyraził zrozumienie dla posła Kierwińskiego, który wstępując na drogę sądową i oczekuje, aby to sąd ocenił, czy poseł PiS poprzez pytanie zniesławił posła PO.

dmcemzz

Podziel się opinią

Share
dmcemzz
dmcemzz
Więcej tematów