Trwa ładowanie...

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie po słowach Frasyniuka o polskich żołnierzach

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. słów Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach. Zostało złożone przez szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Share
Władysław Frasyniuk
Wojciech Strozyk/REPORTER(
Władysław Frasyniuk Wojciech Strozyk/REPORTER(Źródło: East News
d1g7z1c

We wtorek wieczorem do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jakim było znieważenie i zniesławienie polskich żołnierzy przez Władysława Frasyniuka na antenie TVN24. Zawiadomienie złożył szef MON Mariusz Błaszczak.

Jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Aleksandra Skrzyniarz, zawiadomienie znajduje się w "obiegu kancelaryjnym". Oznacza to, że nie wyznaczono jeszcze prokuratora, który rozpozna to pismo.

d1g7z1c

Oświadczenie TVN

"W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program" - czytamy w oświadczeniu stacji.

Przedstawiciele nadawcy dodali, że nie będą powielać głośnej wypowiedzi Frasyniuka, a także że sprzeciwiają się "każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym".

Wrzawa po słowach Władysława Frasyniuka. Katarzyna Lubnauer: emocje poszły za daleko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1g7z1c

Podziel się opinią

Share
d1g7z1c
d1g7z1c
Więcej tematów