Trwa ładowanie...
d2795dh

Defilada 15 sierpnia. Zamieszanie wokół zdjęcia z Andrzejem Dudą i Jarosławem Kaczyńskim

Żołnierz, za nim prezes PiS, inny żołnierz i prezydent. Jeden za drugim. Takie zdjęcie krąży po sieci. Przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości zwracają uwagę, że Andrzej Duda powinien stać przed Jarosławem Kaczyńskim. Z kolei druga strona alarmuje o manipulacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie pochodzi z 2018 roku
Zdjęcie pochodzi z 2018 roku (Facebook.com)
d2795dh

W czwartek w kraju obchodzono Święto Wojska Polskiego. Tego dnia w sieci pojawiło się zdjęcie z żołnierzami, Andrzejem Dudą i Jarosławem Kaczyńskim. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół.

Chodzi o kolejność. Przed prezydentem, głową państwa, stał poseł. Zauważył to między innymi polityk Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. "Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu... Pamiętajmy, 13 października możemy przywrócić właściwą kolejność!" - napisał na Facebooku. Dołączył też hasztag "upadek".

Internauci chętnie komentowali udostępnione przez niego zdjęcie. "Przecież to ujęcie pokazuje prawdziwy układ sił i wszyscy o tym wiedzą. Co w tym dziwnego? Jest naczelnik państwa, premier, prezydent" - napisał jeden z użytkowników Facebooka. "Tragiczny widok" - ocenił inny.

d2795dh

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Defilada 15 sierpnia. "Manipulacja"

Znaleźli się jednak czujni internauci, którzy pamiętają to zdjęcie. Okazuje się, że nie zostało wykonane w czwartek. Nie omieszkał podkreślić tego Dominik Tarczyński z PiS.

d2795dh

"Właśnie dlatego PO przegrywa. Kłamie, manipuluje i nie szanuje świętości. Nie szanuje rodziny, uczuć, emocji.... Zdjęcie pochodzi z odsłonięcia tablicy ku czci tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 2018 roku. Brat Jarosław Kaczyński oddaje hołd" - napisał na Twitterze.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda panuje już 4 lata. PiS chce, żeby panował do 2025 roku. On sam o tym marzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2795dh

Podziel się opinią

Share

d2795dh

d2795dh
Więcej tematów