Trwa ładowanie...
ycipk-3tgj2s

Mariusz Błaszczak ostro o Grzegorzu Schetynie. "Uwłacza godności powstańców"

Szef MON Mariusz Błaszczak jest bardzo zadowolony z przebiegu obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach. Jednocześnie nie rozumie zarzutów opozycji pod adresem rządu, który zdecydował się zorganizować uroczystość w stolicy Górnego Śląska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak (East News)
ycipk-3tgj2s

Szef PO ocenił, że przeniesienie obchodów z Warszawy do Katowic to "niegodne traktowanie symboli narodowych". Według Schetyny wspomniany ruch był elementem politycznej kalkulacji, gdyż w wyborach parlamentarnych z okręgu katowickiego wystartuje premier Mateusz Morawiecki. Minister Błaszczak uważa, że te zarzuty są niesprawiedliwe.

- Schetyna w ten sposób uwłacza pamięci Powstańców Śląskich, którzy chwycili za broń i walczyli o powrót do Polski. PO-KO nie ma pozytywnego przesłania, koncentrują się na negacji. Dla nich nie ma dobrego projektu - powiedział na antenie TVP Info.

ycipk-3tgj2s

Minister obrony narodowej podkreślił, że jest bardzo zadowolony z przebiegu uroczystości i wysokiej frekwencji - w katowickiej defiladzie uczestniczyło ok. 200 tys. osób. Błaszczak liczy, że podobne wydarzenia, kampania promocyjna "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej" i inwestycje w armię pozwolą niebawem znacznie podnieść jej liczebność. Obecnie w polskim wojsku służy ok. 100 tys osób, a MON zamierza podwoić tę liczbę.

Zobacz także: Burza wokół Marka Kuchcińskiego. Marszałek w ogniu krytyki liderki Platformy

- Służba w armii to wielki zaszczyt i wielka przygoda, pozwalająca zdobyć unikalne doświadczenia. Zamierzamy także podnieść liczbę żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 20 do 50 tys. - zapowiedział.

ycipk-3tgj2s

Mariusz Błaszczak podkreślił, że wzmocnienie polskiej armii to element realizacji politycznego testamentu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który przestrzegał przed agresją ze strony Rosji. Kolejną gwarancją bezpieczeństwa dla Polski ma być obecność w NATO. Szef MON twierdzi, że nasz kraj znajduje się "wśród elity" członków Sojuszu Północnoatlantyckiego. - Przeznaczamy na obronność ponad 2 proc. PKB dzięki bardzo wysokim wskaźnikom gospodarczym. To zasługa premiera Mateusza Morawieckiego oraz przedsiębiorczości Polaków - ocenił.

Błaszczak cieszy się również z dobrych relacji ze Stanami Zjednoczonymi. Ich ilustracją ma być nadchodzący przyjazd prezydenta Donalda Trumpa do Polski. - To znamienne, że prezydent USA ponownie odwiedza Polskę. To świadczy o bardzo bliskich relacjach. Dla nas najważniejsze jest to, aby ten sojusz był jak najściślejszy. To gwarancja naszego bezpieczeństwa - podkreślił.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3tgj2s
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tgj2s

ycipk-3tgj2s
ycipk-3tgj2s