Trwa ładowanie...
d48le6f

Debata nad wnioskiem o odwołanie Błaszczaka. W internecie zawrzało. "Koń by się uśmiał"

Sejm podjął decyzję ws. wniosku PO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka - zostaje na stanowisku. Ale zanim zapadła, gorąco było nie tylko na sali plenarnej, ale również w mediach społecznościowych. "Wotum powinno być rozpatrywane na każdym posiedzeniu. Opozycja miałaby szansę kompromitować się regularnie" - grzmiało PiS. Platforma nie pozostawała im dłużna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak
Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak (PAP)
d48le6f

Z mównicy sejmowej padło wiele mocnych słów. Grzegorz Schetyna mówił do ministra: - Mieliście rok na wyjaśnienie sprawy tragicznej śmierci Igora Stachowiaka we Wrocławiu. Nic pan nie zrobił. Pan ma krew na rękach, to jest pana odpowiedzialność. Wtórował mu Borys Budka, który stwierdził, że Błaszczak nie powinien ani dnia dłużej pełnić funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Szefa resortu bronił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który ocenił, że Błaszczak to jeden z najlepszych ministrów tego rządu. - Dlaczego uderzacie w bezpieczeństwo polskich obywateli, dlaczego rozmowa o bezpieczeństwie wywołuje u was taką histerię? - pytała polityków Platformy premier Beata Szydło.

d48le6f

Relację na żywo z wydarzeń w Semie można było śledzić TUTAJ.

PiS kontra PO. Walka na Twitterze

Tymczasem na Twitterze trwała zaciekła walka przeciwników i zwolenników partii rządzącej. Na pierwszy front poszli politycy Platformy:

Wtórowała im Nowoczesna, Partia Razem i Młodzi Demokraci:

Co na to PiS? Broniło się przez atak:

Do dyskusji włączyli się również dziennikarze:

d48le6f

Podziel się opinią

Share
d48le6f
d48le6f
Więcej tematów