Trwa ładowanie...
dhbvz2x

Dawid Krystek

Najnowsze informacje
3.7
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Świnoujście

dhbvz2x

Dawid Krystek jest politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) z długoletnim stażem w polityce samorządowej. Od lat związany jest z województwem zachodniopomorskim, a w szczególności ze Szczecinem, w którym wystartuje w wyborach prezydenckich. Będzie on musiał zmierzyć się ze wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej - Sławomirem Nitrasem, a także kandydatem PiS-u - Bartłomiejem Sochańskim.

Dawid Krystek - wykształcenie i kariera polityczna

Dawid Krystek od lat związany jest ze Szczecinem, w którym wychowywał się, a także zdobywał wykształcenie politologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim. Przyszedł na świat 18 stycznia 1980 r. w pobliskim Świnoujściu. Może się on pochwalić długoletnią działalnością w polityce samorządowej - mandat radnego miejskiego sprawuje już od kilkunastu lat. Ponadto pełni on kilka znaczących funkcji partyjnych - od 2004 r. jest członkiem Zarządu SLD Województwa Zachodniopomorskiego, od 2008 r. Przewodniczącym SLD w Szczecinie, a od 2012 r. członkiem Krajowego Sądu Partyjnego SLD.

Dawid Krystek - kandydat na prezydenta Szczecina

Dawid Krystek jest jednym z kandydatów na prezydenta Szczecina. Został on wyłoniony w prawyborach, w których udział wzięli członkowie szczecińskiego SLD. To nie pierwszy start w wyborach prezydenckich Krystka - już w 2014 r. bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta Szczecina.

Dawid Krystek – wybory samorządowe 2018

W 2018 roku Dawid Krystek postanowił po raz kolejny wystartować w wyborach na prezydenta Szczecina. Kandydat reprezentuje Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem. Wśród postulatów Dawida Krystka znalazły się m.in. finansowanie in vitro z budżetu miasta, budowa żłobków czy rewitalizacja okolic śródmieścia.

Przeciwnikami Dawida Krystka a walce o objęcie urzędu prezydenta Szczecina zostali Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska), Piotr Krzystek (KWW Piotra Krzystka Bezpartyjni), Bartłomiej Sochański (KW Prawo i Sprawiedliwość), Piotr Czypicki (KW Szczeciński Ruch Miejski) i Jakub Kozieł (KWW Koalicja Antysystemowa).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhbvz2x
dhbvz2x
dhbvz2x
Więcej tematów
dhbvz2x