Trwa ładowanie...

Czarnecki o ataku w Las Vegas: politycy nie powinni ograniczać się do minuty ciszy

- Politycy po ataku w Las Vegas nie powinni ograniczać się tylko do współczucia, żałoby, modlitw, czy minuty ciszy - ocenia Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS przekonuje, że politycy powinni "podjąć zdecydowane działania, a nie pudrować rzeczywistość".

Czarnecki o ataku w Las Vegas: politycy nie powinni ograniczać się do minuty ciszyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3yynqd

"Trzeba działać"

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego 64-letni Amerykanin Stephen Paddock otworzył ogień z pokoju hotelowego do uczestników koncertu w Las Vegas. Zginęło co najmniej 59 osób, a 527 zostało rannych. Strzelanina w Las Vegas jest najkrwawszą tego rodzaju tragedią w najnowszej historii USA.

Ryszard Czarnecki powiedział w Telewizji Republika, że poniedziałkowe posiedzenie Parlamentu Europejskiego rozpoczęło się minutą ciszy, którą zarządził przewodniczący PE Antonio Tajani. Według europosła PiS, "politycy europejscy i amerykańscy nie powinni ograniczać się tylko do współczucia, żałoby, modlitw, czy minuty ciszy".

Czarnecki przekonywał, że politycy powinni "podjąć działania".

Rzecznik PiS o uchodźcach: Bezpieczeństwo Polaków jest dla premier najważniejsze. Chwała jej za to

"Trzeba nazwać zło po imieniu"

- Trzeba przede wszystkim nazwać zło po imieniu, powiedzieć, że nie są to żadne incydenty, tylko zamachy terrorystyczne i że stoją za tym terroryści. Ukrywanie ich przynależności na przykład religijnej jest błędem - powiedział Czarnecki.

Zdaniem europosła PiS, "świat zachodu, politycy, powinni podjąć zdecydowane działania przeciwko radykalnemu islamowi, a nie pudrować rzeczywistość".

- Uważam, że jeżeli Unia Europejska nie wyśle jednoznacznego sygnału "stop dla imigrantów", głównie islamskich, to cały czas, ta inwazja pozaeuropejska na nasz kontynent będzie miała miejsce - podkreślił Czarnecki.

d3yynqd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yynqd
Więcej tematów