Trwa ładowanie...

Cytat z Biblii na Giewoncie. Baner na krzyżu zauważył turysta

Na słynnym krzyżu zamontowanym na Giewoncie w Tatrach ponownie ktoś powiesił baner z cytatem z Biblii. Zdanie: "Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie" pochodzi z Ewangelii według św. Mateusza. Podobne słowa pojawiły się na Giewoncie przed miesiącem.

Share
Cytat z Biblii na Giewoncie. Baner na krzyżu zauważył turysta (East News)
Cytat z Biblii na Giewoncie. Baner na krzyżu zauważył turysta (East News)
d4ffftq

Podobne intencje najprawomocniej miał autor baneru, który pojawił się na szczycie w czwartek. Na zdjęciach, które trafiły do sieci widać, że płachta z napisem jest dość sporych rozmiarów. Rozciąga się na szerokości ramion zabytkowego krzyża.

Przypomnijmy, że mierzy on 17,5 metra wysokości, z czego 2,5 metra znajduje się pod skałami, a jedno ramię krzyża ma 5,5 metra długości.

Zobacz też: mocne słowa Skiby: Wyrzucanie dzieci do lasu wielu się podoba

TPN: sprawa trafi na policję

Informacja o incydencie dotarła już do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jak przekazała Paulina Kołodziejska z TPN, pracownicy Parku już zmierzają na Giewont, by usunąć transparent z krzyża. Dodała, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

d4ffftq

Z uwagi na to, że krzyż jest nie tylko obiektem religijnym, ale i zabytkiem (postawiono go w 1901 roku), wieszanie na nim jakichkolwiek symboli jest nielegalne. Mimo to, zakaz ten jest regularnie łamany.

W ubiegłych latach pojawił się na nim m.in. plakat wyborczy Andrzeja Dudy, tęczowa flaga symbolizująca społeczność osób LGBT czy symbol Strajku Kobiet.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ffftq

Podziel się opinią

Share
d4ffftq
d4ffftq
Więcej tematów