ycipk-18izo0

Coraz więcej chorych na grypę. GIS podał liczby

Wzrost przypadków grypy i podobnych infekcji. Z danych GIS wynika, że od 8 do 15 stycznia zarejestrowano 160 tyś. zachorowań, a 600 trafiło w tym czasie do szpitali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Coraz więcej chorych na grypę. GIS podał liczby
(Agencja Gazeta, Fot: Iwona Burdzanowska)
ycipk-18izo0

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar powiedział, że obecny poziom zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań jest wysoki, ale nie rekordowy. Przypomniał też, że w pierwszym tygodniu stycznia zanotowano 130 tys. przypadków grypy i hospitalizowano 400 osób.

W okresie zwiększonej zachorowalności na grypę dyrekcje szpitali mogą wprowadzić zakaz odwiedzin chorych, aby ograniczyć ryzyko epidemii. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już m.in. szpitale przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu oraz przy ul. Arkońskiej w Szczecinie,

Rzecznik GIS przypomniał, że grypa i jej powikłania mogą być niebezpieczne m.in. dla seniorów i osób z chorobami przewlekłymi. Wszyscy, jak dodał, powinni pamiętać o częstym myciu rąk, właściwej diecie i dostosowanym do pogody ubiorze.

ycipk-18izo0

Według opublikowanych w połowie grudnia badań CBOS tylko 6 proc. badanych zadeklarowało, że w sezonie jesienno-zimowym zaszczepiło się przeciwko grypie, kolejne 7 proc. zapowiedziało, że zamierza to zrobić. 87 proc. badanych zadeklarowało, że w tym sezonie nie zaszczepili się i nie zamierzają się szczepić przeciwko grypie.

Z danych WHO wynika, że co roku na świecie z powodu grypy choruje od 330 mln do ponad 1,5 mld ludzi, a od 500 tys. do 1 mln umiera na skutek wywołanych przez nią powikłań.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-18izo0

ycipk-18izo0