Trwa ładowanie...
d1drcdi

Co dalej z Jackiem Kurskim? PiS zamówiło wewnętrzny sondaż

Ciemne chmury zbierają się nad Jackiem Kurskim. W siedzibie PiS pojawiła się sugestia, że prezesa TVP należy odwołać. Czy dojdzie do takiego ruchu? Partia zamówiła wewnętrzny sondaż, by sprawdzić, czy tragedia w Gdańsku wpłynęła na poparcie PiS. Wyniki badania mogą okazać się decydujące dla Kurskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Siedziba Prawa i Sprawiedliwości
Warszawa. Siedziba Prawa i Sprawiedliwości (PAP)
d1drcdi

We wtorek odbyła się narada polityków PiS, którzy debatowali nad losem Jacka Kurskiego. Jak informowała "Rzeczpospolita", padła propozycja odwołania prezesa Telewizji Polskiej z funkcji. Część działaczy partii zasugerowała taki ruch prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Według portalu Onet.pl, chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Gowina, a także Joachima Brudzińskiego.

Jednak ich argumenty nie przekonały prezesa. Jak podaje Onet.pl, Kaczyński nie zgadzał się z krytyką Kurskiego. Podkreślił, również że z decyzją o odwołaniu szefa TVP należy się jeszcze wstrzymać.

To jednak nie wszystko. Jak wynika z informacji portalu, partia zamówiła wewnętrzne sondaże. Ich celem, jest wskazanie, jak tragedia w Gdańsku wpłynęła na poparcie PiS. Wyniki tego badania mogą okazać się decydujące dla Jacka Kurskiego.

d1drcdi

Przypomnijmy: burza wybuchła po emisji poniedziałkowego wydania "Wiadomości". W jednym z materiałów o zabójstwie Pawła Adamowicza, jako przykład mowy nienawiści podano wypowiedzi polityków dawnej partii rządzącej. Zacytowano Donalda Tuska, który w Sejmie zwracając się do wszystkich polityków stwierdził: "wyginiecie jak dinozaury". Była także m.in. wypowiedź Radosława Sikorskiego – "jeszcze jedna bitwa, jeszcze dorżniemy watahy", Grzegorza Schetyny o tym, żeby "strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Onet.pl

Chcesz ogladać serwisy Vod na telewizorze? Kup smart tv, koniecznie przy wykorzystaniu promocji ze strony Media Markt kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

d1drcdi

Podziel się opinią

Share
d1drcdi
d1drcdi
Więcej tematów