Trwa ładowanie...
d3p17bu

Chiny: 5 górników uwięzionych pod ziemią - trwa akcja ratunkowa

Od środy trwa akcja ratunkowa w Chinach, która ma na celu uwolnienie spod ziemi pięciu górników, uwięzionych po zapadnięciu się tunelu kopalni. Na skutek niespodziewanego drugiego tąpnięcia w czwartek trzeba było wydobywać też ponad 50 ratowników.

Share
d3p17bu

Jak poinformowała agencja Xinhua, tunel zapadł się w kopalni węgla Anlilai w prowincji Kuejczou (Guizhou), na południowym zachodzie Chin.

Podczas pierwszej próby wejścia do częściowo zasypanej kopalni nastąpiło drugie tąpnięcie, które uwięziło pod ziemią 53 ratowników. Po wydobyciu ich spod ziemi akcja ratunkowa jest kontynuowana.

Przyczyny zapadnięcia się tunelu jeszcze nie ustalono.

Na skutek nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa, korupcji i dążenia do zysku kosztem bezpieczeństwa górników w chińskich kopalniach co roku ginie najwięcej osób na świecie.

Z oficjalnych statystyk wynika, że w 2011 roku w kopalniach w Chinach zginęło blisko 2 tysiące osób. Agencja AFP wskazuje jednak, że rzeczywisty bilans jest prawdopodobnie wyższy, ponieważ właściciele kopalni często nie zgłaszają wypadków z obawy przed stratą zysków.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3p17bu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p17bu
d3p17bu
Więcej tematów